Český pavilon navštívil předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Zabí

foto Tým generálního komisaře předal jeho jeho excelenci šejkovi Abdullovi bin Muhammad bin Butti Hamídovi dar v podobě vzácné mísy s názvem „Rita“, která je vyrobena z více než šest tisíc let starého dubového dřeva od společnosti Subfossill.

Jeho excelence šejk Abdulla bin Muhammad bin Butti Hamíd, předseda ministerstva zdravotnictví v Abú Zabí a člen výkonné rady Abú Zabí, navštívil 23. prosince pavilon České republiky na EXPO Dubaj 2020.

Fotogalerie

Při návštěvě EXPO si jeho excelence speciálně vyžádala prohlídku pavilonu České republiky. Stalo se tak nejen kvůli slibně se rozvíjející spolupráci mezi Spojenými arabskými emiráty a Českem, ale také kvůli konceptu pavilonu Czech Spring s expozicí zaměřenou na udržitelná řešení a výrobu vody ze vzduchu za pomoci solární energie.

Při procházce expozicemi zaujaly jeho excelenci zejména exponáty společnosti IQ Structures, která se mimo jiné zabývá tvorbou nanostruktur pro náhradu tkáňových orgánů. Dále pak expozice Lázní Darkov prezentující lázeňskou péči nebo Fogátor od společnosti Nano Pro Medical – jde o zařízení, které dokáže díky speciální tekutině a následné fogaci zbavovat  vnitřní prostory všech bakterií a virů včetně covidu-19. Projevil také velký zájem o exponáty, které nesouvisí se zdravotnictvím: o Fluidum, soubor 85 robotických zrcadel, jež kopírují pohyb vodní hladiny, nebo inovativní  hasičský přístroj s originálním názvem Hussechuck, jež slouží jako ochranný štít před požárem a zároveň jej hasí.

Na závěr návštěvy předal tým generálního komisaře jeho excelenci speciální dar v podobě vzácné mísy s názvem „Rita“, která je vyrobena z více než šest tisíc let starého dubového dřeva od společnosti Subfossill. Zbytek delegace obdržel limitovanou edici stříbrných mincí, které pro český pavilon vytvořila Česká mincovna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď