Českobudějovické muzeum zahájilo výstavu k hokeji ve městě

foto V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích začala 20. prosince 2018 výstava s názvem Hokej - budějcký fenomén. Připomíná 90. výročí vzniku českobudějovického hokejového klubu a potrvá do 30. dubna 2019.

České Budějovice - Pohár pro československého mistra v ledním hokeji mohou lidé vidět v českobudějovickém Jihočeském muzeu. Začala tam výstava s názvem Hokej - budějcký fenomén. Akce připomíná 90. výročí vzniku českobudějovického hokejového klubu. Mapuje celou historii populárního Motoru, který nyní v první lize usiluje o návrat do nejvyšší soutěže. Výstava potrvá do konce dubna příštího roku.

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích začala 20. prosince 2018 výstava s názvem Hokej - budějcký fenomén. Připomíná 90. výročí vzniku českobudějovického hokejového klubu a potrvá do 30. dubna 2019. "Myslíme si, že se jedná o unikátní expozici, kde návštěvníci uvidí řadu zajímavých exemplářů. Vůbec bychom se nebránili tomu, kdyby se v dubnu výstava z muzea přesunula jinam a pokračovala dále," řekl ČTK mluvčí českobudějovického Motoru Tomáš Kučera.

Mistrovský pohár z roku 1951 připomíná doposud jediný titul, který českobudějovičtí hokejisté v nejvyšší soutěži vybojovali. Dále lidé mohou na výstavě vidět prsteny vítězů slavného Stanley Cupu a řadu snímků, které mapují vývoj klubu.

"V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropsko - asijské KHL. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, jsou na výstavě k vidění filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího," řekl autor expozice Ladislav Lhota.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď