Česko s Izraelem uspořádají v ČR workshopy o kyberbezpečnosti

foto Ilustrační foto - Premiér Andrej Babiš přichází na schůzi vlády, která zasedala 20. ledna 2020 v Praze.

Jeruzalém - Ve spolupráci s izraelskými odborníky se v Česku uskuteční workshopy týkající se kybernetické bezpečnosti. Novinářům to dnes při pracovní cestě v Jeruzalémě řekl premiér Andrej Babiš. Na konci ledna se také zástupci společností ČEPS či ČEZ v Izraeli zúčastní kybernetické konference. Podle Babiše jsou kybernetické útoky v současnosti největší zbraní, proto je tato oblast prioritou.

Na společném zorganizování workshopů se Babiš dnes domluvil s Yosim Shneckem, vedoucím oddělení kybernetického podnikání a obchodního rozvoje v Israel Electric Corporation, jež je hlavním výrobcem a dodavatelem elektřiny v Izraeli. Na elektrárnu bylo v minulém roce vedeno 200 milionů kyberútoků, poznamenal Babiš. Zmínil také, že Shneck pochází z Teplic.

"Musíme tomu věnovat velkou pozornost, protože dneska kyberútoky jsou hlavní zbraň," řekl premiér. Podle něj je důležité, aby instituce byly schopné útokům čelit. Připomněl nedávný případ benešovské nemocnice, kterou 11. prosince ochromil kryptovirus. Nemocnice fungovala v omezeném režimu, do plného provozu se ji podařilo vrátit 30. prosince.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 23. února 2020

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď