Česko čeká převážně slunečný týden s letními teplotami kolem 25 stupňů

foto Teplé a slunečné počasí v Praze, pohled na Vltavu a Pražský hrad - ilustrační foto.

Praha - Česko čeká převážně slunečný týden s letními teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Bude pokračovat suché počasí bez srážek. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi. Na většině území nadále platí výstraha na nebezpečí požárů.

Pro dnešní den očekává předpověď jasnou nebo polojasnou oblohu s teplotami mezi 21 až 25 stupni Celsia. Na horách bude kolem 13 stupňů. Povane mírný severovýchodní až severní vítr. V úterý se přechodně mírně ochladí na 19 až 23 stupňů a bude spíš polojasno. Hned ve středu se ale vrátí jasná obloha a teploty kolem 25 stupňů. V noci bude mezi šesti až deseti stupni Celsia.

Ve čtvrtek se ještě více oteplí, meteorologové předpovídají polojasno s teplotami do 27 stupňů. Pro pátek a víkend platí nadále teploty kolem 25 stupňů. Při přechodné oblačnosti se ojediněle mohou objevit přeháňky.

Intenzivnější srážky zatím předpověď neočekává. Kvůli suchu meteorologové v neděli rozšířili území, kde do odvolání platí výstraha týkající se požárů. Od dnešního rána se týká většiny území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Pražský magistrát a Středočeský kraj kvůli suchu vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď