České firmy se prezentují na veletrhu v Číně

foto Výrobek společnosti Bino Europe.

Prezident Miloš Zeman v sobotu odletěl na návštěvu Číny. V Šanghaji se mimo jiné zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na veletrhu se budou prezentovat také české firmy. Představujeme některé z nich.

Fotogalerie

Merkur: Král stavebnic

Výrobek společnosti Merkurtoys. Každý, kdo uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy, ale i na nejznámější českou hračku stejného názvu. MERKUR je značka kovových stavebnic, vláčků a učebních pomůcek, která vznikla počátkem dvacátého století v Polici nad Metují.

Výrobek společnosti Merkurtoys. Merkurtoys je ryze česká firma, která kromě známé a v celém světě žádané kovové stavebnice produkuje i plechové vláčky v královské velikosti "0". V posledních letech se firma zaměřuje také na učební pomůcky, robotiku a mechatroniku. Pro školy nejen v České republice nabízí desítky edukativních pomůcek, které děti naučí manuální zručnosti a technickému myšlení.

Vystavený model Větrného mlýnu na China International Import Expo je krásnou ukázkou naší stavebnice, jejíž systém byl použit například i na výrobu prototypu kontaktních čoček, jehož autorem je světoznámý vynálezce Otto Wichterle.

Ježek s pastelkami

Výrobek společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH je tradiční českou soukromou akciovou společností s velkou dynamikou rozvoje. V současné době je největším oborovým výrobcem školních uměleckých a kancelářských potřeb ve střední a východní Evropě, kromě domácího trhu své zboží nabízí a prodává ve více než 90 zemích světa. V současnosti je KOH-I-NOOR HARDTMUTH součástí skupiny KOH-I-NOOR holding.

Výrobek společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Podnik založil Josef Hardtmuth roku 1790 ve Vídni, odkud byla výroba grafitových jader roku 1848 přesunuta do Českých Budějovic. Tužky KOH-I-NOOR slavily postupně úspěchy na různých světových výstavách. Ocenění si do Čech přivezly z mnoha světových výstav, například roku 1855 z New Yorku, roku 1856, 1900 a 1925 z Paříže, 1862 z Londýna, 1882 z Vídně nebo roku 1905 z Milána.

Kovap: Tradiční výrobce plechových mechanických hraček

Tradiční výrobce plechových mechanických hraček Kovap. Na snímku je traktor. S výrobou hraček začal v roce 1946 předchůdce KOVAPu, firma „Bratři Sedlákové – výroba mechanických hraček“. Bratři Sedlákové vyráběli hračky vlastní konstrukce, které byly u zákazníků velmi oblíbené pro svou odolnost a podobnost se skutečnými stroji. Na tuto tradici navázala firma KOVAP. V současné době pokračuje nejen výroba osvědčených modelů z konstrukční dílny E. Sedláka, které jsou upravené, aby odpovídaly současným bezpečnostním požadavkům, ale i nové modely konstruované dle přání zákazníků na zakázku. Některé naše výrobky potiskujeme dle návrhu zákazníků pro reklamní účely. Firma KOVAP se kromě výroby hraček a reklamních předmětů zabývá též konstrukcí a výrobou lisovacích nástrojů a forem v naší moderně vybavené nástrojárně. Traktor Zetor s valníkem, který ukáže firma v Šanghaji, byl navržený Eduardem Sedlákem, počátek výroby tohoto traktoru se traduje od roku 1957, tzn. loni oslavil traktůrek 60leté výročí zahájení sériové výroby.Tato plechová mechanická hračka má originálně řešený pérový strojek, který má tři rychlosti vpřed, zpátečku, brzdu a řízení volantem.

Svět pohádek z Klatov

Bino Europe přináší na český a světový trh edukativní hračky z přírodních materiálů. Designéři Bino ve spolupráci s pedagogy a vývojáři hledají další a další cesty, jak dětem přiblížit svět a podat jim pomocnou ruku při jeho objevování. Společnost Bino Europe založili manželé Brabcovi nejdříve v Německu, kam emigrovali z komunistického Československa. Od začátku padla jejich volba oboru podnikání na hračky ze dřeva. V roce 2001 investovali majitelé do nákupu tradiční německé značky hraček Mertens a celou její výrobu přesunuli ze Stuttgartu do českých Klatov. Dnes je Bino respektovanou značkou v oboru hraček po celém světě. Firma nyní vyrábí hračky nejen ze dřeva, ale i plyšové a z dalších materiálů. Ve více jak 40 zemích poznávají děti různých národností české pohádkové postavičky jako například Krtka, Rákosníčka nebo makovou panenku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď