České firmy se prezentují na čínském veletrhu

foto Příprava českého stánku na veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.

Prezident Miloš Zeman v sobotu odletěl na návštěvu Číny. V Šanghaji se mimo jiné zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na veletrhu se budou prezentovat také české firmy. Představujeme některé z nich.

ŠKODA AUTO: Medvěd na čtyřech kolech

ŠKODA AUTO byla založena v roce 1895, tedy v období počátků automobilů. Je tak jednou z nejstarších automobilek na světě, patří koncernu Volkswagen. V současnosti nabízí zákazníkům osm modelových řad osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, KAMIQ (v Číně) a SUPERB. V roce 2017 dodala zákazníkům celosvětově více než 1,2 milionu vozů. V rámci Strategie 2025 prochází transformací od výrobce automobilů k „Simply Clever-společnosti nabízející nejlepší řešení mobility“. Zcela novým špičkovým modelem mladoboleslavské značky je ŠKODA KODIAQ GT. Jde o první SUV-kupé určení výhradně pro Čínu. V tamním trhu, který je pro ŠKODA AUTO mimořádně důležitý, bude tak automobilka prodávat hned čtyři SUV – Kamiq, Karoq, Kodiaq a Kodiaq GT.

PETROF představí svůj nejoblíbenější klavír

Společnost PETROF je největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na pěti kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, vyrobila firma zhruba 630 tisíc nástrojů a řadu dalších v rámci PETROF Brand Family. Piana této značky jsou mezi hudebníky oblíbená především pro neobyčejně měkký, něžný a kulatý tón. Za desetiletí jejich výroby se mnohé změnilo, precizní ruční práce, pečlivý výběr materiálů a nezaměnitelný romantický zvuk však zůstává. Klavír P 194 Storm, patřící do nové generace klavírů PETROF, bude v Šanghaji představen panem Richardem Pohlem, českým pianistou a pedagogem, který řadu let úspěšně působí na čínských univerzitách, momentálně v Jiujiangu. Zmíněný nástroj prorazil nejen na čínský trh díky své všestrannosti: při jeho stavbě byly použity všechny osvědčené novinky a patenty při užití nejkvalitnějších evropských materiálů. Vzhledem ke svým rozměrům má překvapivě silný, avšak zároveň úžasně barevný a malebný tón.

RÜCKL CRYSTAL: Tradice vybroušená do přítomnosti

Rodinná sklárna Rückl je synonymem prvotřídního broušeného křišťálu od roku 1846. Tradice tavení skla a prověřené sklářské postupy se však v rodině předávají z generace na generaci už po tři sta let. Společnost se v Číně představí řadou Contemporary od uměleckého ředitele sklárny Ronyho Plesla. Všechny kolekce z této řady, nazývané také České nebe, odkazují na to nejlepší z české historie a kultury. V Číně budou vystaveny například velké křišťálové vázy Krakatit s dekorem evokující explozi broušených hvězd, nápojový set Amadeus nebo set Metamorphosis, inspirovaný Kafkovou Proměnou. K vidění bude také originální soška Českého lva, kterou pro Českou a televizní akademii sklárna tradičně vyrábí. Současnou podobu navrhl Rony Plesl a byla poprvé předána letos v březnu na jubilejním 25. ročníku filmových cen Český lev. Rückl představí i křišťálovou zmenšeninu Českého lva, která bude nově zařazena do sortimentu sklárny.

MOSER: Nenapodobitelné tajemství a krása

Je tomu už více než 160 let, kdy talentovaný český rytec Ludwig Moser vdechl život do českého křišťálu a okouzlil svět. Od samého začátku pracoval s tradiční sklářskou technologií, byl to však jeho talent a um, který dodal jeho kolekcím jedinečnost a půvab. Od těch dob se křišťál Moser stal nedílnou výbavou při pořádání královských staveb a na summitech politických elit. Obecně se stal vyhledávanou položkou pro lidi s vytříbeným vkusem. Coby jediný bezolovnatý křišťál opouští sklárnu Moser od roku 1893. Věhlas značky spočívá především v umělecké dovednosti a inovativnosti firemních sklářů, řezačů, malířů a rytců. Tajemství našich typických šesti barev je nenapodobitelné a projeví e pouze v kombinaci s prvotřídním materiálem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď