České derby překvapivě ovládla klisna Blessed Kiss

foto České derby, rovinový dostih (2400 m, tříletí koně; dotace 2,5 mil. korun) - druhý závod Trojkoruny, 24. června 2018 v Praze. Vítězná klisna Blessed Kiss, žokej Vladimir Panov.

Praha - Klisna Blessed Kiss se stala překvapivou vítězkou 98. ročníku Českého derby. Na chuchelském závodišti trénovaná hnědka vyhrála prestižní dostih v sedle s ruským rodákem Vladimirem Panovem. Ve finiši porazila favorizovaného ryzáka Poldi's Liebling z Německa. Třetí proběhl cílem Mon Cheri.

Vrchol rovinové sezony na 2400 metrů pro tříleté koně měl dlouho vyrovnaný průběh. Do cílové rovinky točil první Black Bard na za ním se držel Poldi's Liebling. Blessed Kiss zaútočila zvenku a doběhla si pro modrou stuhu.

"Průběh nebyl optimální, klisna nebyla klidná. Jsem šťastný, protože vyhrát České derby je velká událost pro každého žokeje," řekl v České televizi sedmatřicetiletý Panov, který působí osmnáct let v Německu, kde vyhrál více než 400 dostihů. V Českém derby startoval potřetí a dosud byl nejlépe sedmý.

Blessed Kiss navázala na jasnou výhru z konce dubna, kdy nenašla soupeře v Karlových Varech. "Věřil jsem ve výhru. V tréninku pracovala skvěle a ukázala, jak umí běhat. Je temperamentní a trochu specifická, ale skvělá," řekl trenér Igor Endalcev. Pro majitele Jerbola Bajžasrkinova klisna získala milion korun.

Klisna vyhrála České derby poprvé po třinácti letech. Naposledy proběhla cílem první Ready For Life s žokejem Jiřím Palíkem v roce 2005. Kůň trénovaný v Chuchli vyhrál poprvé od roku 1997, kdy uspěla Nora Jeane.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:

České derby, rovinový dostih (2400 m, tříletí koně, dotace 2,5 milionu korun): 1. Blessed Kiss (ž. Panov, tr. Endalcev, stáj Jerbol Bajžasrkinov), 2. Poldi's Liebling, 3. Mon Cheri. Výrok: boj krk - 2 - 1/2. Čas: 2:33,52.

Další dostihy:

I. Falcon Baby (Ferhanov) - Lauderdale - Temigin,

II. Mr. Right (ž. Šmida) - Berouyine - Anitschka,

III. Father Frost (ž. Šafář) - Lagoas - Master of Gold,

IV. Dylanka (Ferhanov) - Kihnu - Slivka,

V. Autor (ž. Laube) - Bonys - Touch of Genius,

VII. Mystic Golfer (Florian) - Wanikoro - Wave of Gracie,

VIII. Kominik (Ferhanov) - Irish Hit - Alfazive.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 23:00 20°C

Celá předpověď