České Budějovice budují kádr, ikona Šimánek se loučí

foto Hokejisté Jiří Šimánek (vlevo) a Jan Veselý z Českých Budějovic.

České Budějovice - Vedení hokejistů Českých Budějovic buduje po stvrzení postupu do extraligy kádr na příští sezonu. Jihočeši se z různých důvodů rozloučili hned s několika oporami, které se o postup zasloužily. Barvy Motoru už nebudou hájit vedle jiných brankář Milan Klouček, druhý nejlepší střelec mužstva v předčasně ukončeném ročníku Jan Veselý či zkušený útočník Jiří Šimánek, jenž se zařadil mezi klubové ikony.

Většina úspěšného kádru, který první ligu naprosto ovládl s rekordním ziskem 153 bodů z 58 utkání a náskokem 44 bodů před druhým Přerovem, na jihu Čech zůstává.

Víceleté smlouvy měli s klubem uzavřené obránci Pavel Pýcha, který byl kapitánem týmu a také jeho nejproduktivnějším hráčem díky 60 bodům z 57 odehraných zápasů, Karel Plášil, Jakub Suchánek a Ivan Lytvynov. Z útočníků pak Martin Novák, jenž byl s 52 body z 56 utkání nejproduktivnějším hráčem ofenzivy, Zdeněk Doležal, Miroslav Holec, Václav Karabáček, Jakub Babka a Jan Kloz. Klub využil opce u útočníků Matouše Venkrbce a Martina Beránka.

Ve středu podepsal novou smlouvu kouč Václav Prospal. Nový kontrakt získali rovněž americký bek Conor Allen, švédský zadák Niklas Pavel, další člen defenzivy Ondřej Kachyňa a útočníci Radek Prokeš, Roman Přikryl, Vít Christov a Kanaďan David Gilbert.

V kolonce odchodů je brankářská jednička Klouček. Jednadvacetiletý talent byl v Českých Budějovicích na hostování, smlouvu má v Pardubicích. Motor o něj nadále stojí a bude jednat o jeho možném návratu na jih Čech. Podobná situace je u útočníka Alberta Michnáče, který patří Spartě.

Kariéru v profesionálním hokeji ukončil jednačtyřicetiletý jihočeský rodák Šimánek, jenž během 18. sezony v A-týmu vytvořil rekord v počtu 817 startů v českobudějovickém dresu. I přes svou střeleckou produkci a 24 branek v 48 utkáních se nové smlouvy nedočkal Veselý.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď