Česká televize ve středu uspořádá speciální benefiční Koncert pro Moravu

foto Ilustrační foto - Lidé uklízeli 27. června 2021 v obci Hrušky na Břeclavsku po čtvrtečním tornádu.

Praha - Česká televize (ČT) uspořádá 30. června na pražské Kampě benefici na pomoc vesnicím, které zasáhla minulý týden na jihu Moravy silná bouře s tornádem. Přímý přenos odvysílá od 20:10. Na koncertu vystoupí například Dan Bárta, Richard Krajčo, Vojta Dyk, Čechomor či Hana a Petr Ulrychovi. Diváci budou svědky originálního propojení kapel a interpretů. Pěvec Adam Plachetka vystoupí s cimbálem nebo společně zahrají Buty s kapelou Mňága a Žďorp. Řada dalších umělců se do programu bude přidávat. ČTK o tom informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

ČT pořádá koncert na podporu Charity ČR, která je největším nestátním poskytovatelem sociálních služeb a která začala v zasažené oblasti pomáhat bezprostředně po řádění živlu. Bouřky zasáhly jih Moravy minulý čtvrtek, na Hodonínsku a Břeclavsku poničily asi 1200 domů a vyžádaly si šest lidských životů.

"Role České televize je v případě takto mimořádných událostí především informační. Kromě informování ale umíme i velmi efektivně pomáhat, a proto jsme okamžitě začali připravovat benefiční koncert na podporu Charity ČR, jehož výtěžek poputuje na pomoc obyvatelům postižených oblastí. Po sobotním charitativním přenosu z folklorního festivalu ve Strážnici tak na středu narychlo připravujeme i speciální Koncert pro Moravu z Kampy," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Více než hodinovým programem, který divákům pomocí živých vstupů i záběrů z dronu zprostředkuje i aktuální situaci na jihu Moravy, provede dvojice moderátorů Světlana Witowská a Daniel Stach.

Charita v zasažené oblasti zorganizovala činnost týmů, které mapovaly rozsah škod jednotlivých domácností, aby pomoc tamním lidem byla co nejúčinnější a co nejvíce adresná. Týmy zaměstnanců i dobrovolníků připravovaly hygienické a potravinové balíčky a pomáhaly s distribucí materiálu k potřebným. V první fázi se peníze ze sbírky použijí pro akutní humanitární pomoc na místě, v dalších dnech budou určeny na obnovu domovů zasažených obyvatel. Možnosti podpory jsou k dispozici na webu www.pomoctornado.charita.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 23. května 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď