Česká televize přivezla z veletrhu v Cannes na čtyři desítky novinek

foto Česká televize, logo, budova - ilustrační foto.

Praha - Zástupcům České televize (ČT) se na mezinárodním televizním veletrhu MIPCOM 2021 ve francouzském Cannes podařilo získat na čtyřicet nových titulů. Diváci se mohou těšit na šestidílnou sérii o císařovně Sisi, životopis De Gaulle nebo dobový retroseriál Hotel Evropa. Chybět nebude ani závěrečný díl parodického Červeného trpaslíka nebo premiérová řada Otce Browna. Naopak zahraniční vysílatele z tuzemské produkce zaujaly Kukačky, Ochránce nebo Božena. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

"Na prvním veletrhu po koronavirové pandemii se objevily skutečně kvalitní tituly. S naším německým partnerem jsme se dohodli na nákupu nového šestidílného seriálu Sisi, který se moderním způsobem vrací k osudům princezny Alžběty Bavorské. Příští rok také uvedeme třeba dvě řady mimořádného akčního thrilleru Fauda o zvláštní protiteroristické jednotce izraelské armády nebo výjimečné srbské drama Rodina, jež vypráví příběh rodiny před zatčením otce za válečné zločiny v tehdejší Jugoslávii," uvedl ředitel programu Milan Fridrich.

Na obrazovky ČT se také tradičně, dostane tvorba britské BBC. Mezi výrazné tituly patří desáté řady oblíbených pořadů Otec Brown a Zavolejte porodní sestřičky nebo historická minisérie Sanditon, natočená podle posledního románu Jane Austenové. Z dílny britského producenta dále ČT uvede i čtyřdílný cyklus Donald Trump a třídílnou dokumentární sérii o mladé švédské aktivistce Gretě Thunbergové.

ČT také uvede v rámci profilové řady Quality Series oblíbené kriminální seriály. Patří mezi ně pokračování dánského thrilleru Tváří v tvář, minisérie o složitém vyšetřování švédské vraždy novinářky Případ: ponorka nebo drama z prostředí okupovaného Iráku Baghdad Central.

Milovníkům historie nabídne ČT řadu dokumentárních cyklů jako například Největší apokalypsy dějin, Starověké metropole nebo Tajnosti stavitelů pyramid. Milovníky dobrého jídla, ale i cestopisných dokumentů, může potěšit cyklus Objevování chutí s šéfkuchařem Gordonem Ramseym. Na nejmladší diváky čeká seriál Dračí záchranáři, jenž navazuje svým tématem i kvalitou na filmový svět Jak vycvičit draka. Dále pak komediální animovaný seriál Turbo R.A.Ke.Ta., Myší mušketýři nebo čtvrtá řada oblíbených Čarodějek školou povinných. Sadu zábavních pořadů doplní i vzdělávací animovaný cyklus Kouzelný školní autobus znovu vyjíždí.

Veletrh MIPCOM 2021 nebyl pro ČT jen místem pro nákup snímků, ale účastnila se ho i jako aktivní producent. "Letošní veletrh byl kvůli koronavirovým opatřením na jednu stranu ochuzen o vystavovatele ze Spojených států amerických, Asie a Austrálie, na stranu druhou bylo možné uskutečnit akviziční jednání, která by šla dříve jen těžko zorganizovat," sdělil výkonný ředitel obchodu Hynek Chudárek.

Do Polska by tak měly zamířit seriály Kukačky a Božena, španělská veřejnoprávní televize projevila zájem o Ochránce a lotyšská televize o všechny novější pohádky z dílny ČT. Italské zastoupení zaujaly seriály Ochránce a Kukačky i jako formát. Vznikne tak možná jejich zahraniční adaptace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď