Česká policie zadržela Gruzínce, kterého v USA označují za vora v zakoně

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Čeští policisté vypátrali na území Česka občana Gruzie, kterého Spojené státy označují za takzvaného "vora v zakoně" - tedy vysokou autoritu v prostředí zločineckých skupin. Zadrželi ho na základě mezinárodního zatykače. V současné době je muž ve vydávací vazbě, kde bude čekat na výsledek svého extradičního řízení do USA. ČTK to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Detektivové odboru zahraničních zločineckých struktur NCOZ Gruzínce vypátrali v uplynulých dnech. Spolupracovali při tom s Útvarem rychlého nasazení, Bezpečnostní informační službou a zahraničními kolegy.

Spojené státy muže podezírají ze spáchání zejména zvlášť závažných násilných trestných činů na svém území. "Zadržený patří mezi uznávané kriminální autority v rámci ruskojazyčného prostředí," uvedl mluvčí.

"V souvislosti se zadržením kriminální autority byla na území hlavního města Prahy provedena také jedna domovní prohlídka. V místě zadržení se nacházel i jeho osobní strážce, občan Gruzie, který byl později také zadržen," doplnil Ibehej.

Trestní řízení má na českém území na starosti Městské státní zastupitelství v Praze.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď