Česká Lípa má na Holém vrchu poprvé slaměný betlém

foto Dítě si prohlíží 21. prosince 2020 slaměný betlém na Holém vrchu v České Lípě. Betlém s postavami v životní velikosti umístil charitativní Spolek Souznění do torza pískovcové barokní kaple.

Česká Lípa - Slaměný betlém s postavami v životní velikosti je letošním lákadlem adventu v České Lípě. Za několik předchozích dnů ho vidělo už několik tisíc lidí, další mají šanci do začátku ledna. Na kopci Holý vrch je betlém poprvé, do torza pískovcové barokní kaple ho umístil charitativní Spolek Souznění. Nejhezčí je nasvícený po setmění, řekl ČTK zakladatel spolku Martin Šimončič.

Fotogalerie

Několikametrový betlém vytvořili členové spolku. "Tvořili jsme základní sestavu betlému, což je Josef s Marií, Ježíšek v jesličkách, oslík, vůl a tři ovečky," uvedl Šimončič. Podle něj chtějí v dalších letech další postavy přidávat, aby pokaždé nabídli něco nového. "Na další rok se ho chystáme rozšířit o tři krále, velblouda, ponocného se psem," řekl.

Betlém je na vrcholu kopce od soboty a zůstane tam do 2. ledna. Vedle něj jsou andělská křídla, jež mají na výšku i šířku tři metry. Upozorňují na charitativní akci spolku, kdy každý se může stát pomyslným andělem. Výtěžek akce je určený pro rodinu Miroslavy Štické, která trpí spinální svalovou atrofií a je upoutána na invalidní vozík. "Můj sen je dostat na šestimístné číslo," uvedl Šimončič. Na transparentním účtu 161199700 / 5500 je podle něj už skoro 70.000 korun, dalších 10.000 korun by měli přidat místní fotbalisté. Výtěžek ze sbírky spolek předá na začátku ledna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď