Česká fotbalová reprezentace změní znak, nadále na něm bude lev

foto Nové logo české fotbalové reprezentace. Hráči budou na dresech nadále nosit lva, oproti současnému znaku se ale změnil tvar štítu a kresba lva reprezentujícího Čechy, Moravu a Slezsko.

Praha - Česká fotbalová reprezentace vstoupí do třetího ročníku Ligy národů, který začne v červnu příštího roku, s novým logem. Hráči budou na dresech nadále nosit lva. Oproti současnému znaku se změnil tvar štítu a kresba lva reprezentujícího Čechy, Moravu a Slezsko. Národní tým mění znak po deseti letech. Zástupci reprezentace o tom informovali v tiskové zprávě.

"Líbí se mi, že podoba znaku vychází i z historie. Jsem trošku konzerva, takže nemám rád velké změny. A v tomto případě to revoluční proměna není. Každopádně logo teď na mě působí modernějším dojmem. Je dobře, že se to zase trošku osvěží," uvedl záložník David Pavelka. "Mám z toho pozitivní dojem. Erb je hezčí a lev se mi zdá takový víc český a zároveň bojovnější," prohlásil obránce Vladimír Coufal.

Odhalením nového znaku vrcholí oslavy 120 let českého fotbalu. Na jaře reprezentace představí zbytek nové vizuální identity. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se před začátkem Ligy národů, v níž se utkají s Portugalskem, Španělskem a Švýcarskem, představí ve Švédsku v březnovém semifinále play off o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. Pokud v něm uspějí, utkají se v závěrečném souboji s lepším z dvojice Rusko - Polsko. V samostatné historii postoupil národní tým na světový šampionát pouze v roce 2006.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď