Češi začnou Ligu národů v září na Slovensku

foto Ilustrační foto - Utkání základní skupiny B1 fotbalové Ligy národů: ČR - Slovensko, 19. listopadu 2018 v Praze. Zleva hráči Slovenska Milan Škriniar a Matúš Bero, český záložník David Pavelka, kapitán Slovenska Martin Škrtel, jeho spoluhráč Ján Greguš, český záložník Tomáš Souček a Adam Zreľák ze Slovenska.

Nyon (Švýcarsko) - Čeští fotbalisté začnou druhý ročník Ligy národů podle původního plánu 4. září na Slovensku. Evropská fotbalová unie UEFA dnes na svém webu zveřejnila rozpis všech zápasů. Lehce se pouze posunuly říjnové a listopadové termíny, kde mužstva odehrají tři zápasy místo tradičních dvou. UEFA na podzimní měsíce přesunula play off o evropský šampionát, ostatní týmy včetně českého proto čekají přípravná utkání.

Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Martina Malíka zatím není kvůli současným omezením ohledně koronaviru jasné, s kým se reprezentace v přípravných duelech utká. Aktuálně je česká strana v kontaktu s Rakouskem.

Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká v Lize národů systémem doma-venku šest utkání, skupiny se budou hrát od 3. září do 18. listopadu. Soutěž nahrazuje přípravné zápasy a reprezentacím také dává dodatečnou šanci zabojovat o účast na závěrečných turnajích. Tentokrát budou ve hře dvě místa v play off o mistrovství světa 2022 v Kataru.

Kromě Slovenska potkají Češi v Lize národů Skotsko a Izrael, které jsou možnými soupeři národního týmu na mistrovství Evropy 2021. Oba týmy se společně s Norskem a Srbskem střetnou v play off o poslední volné místo v "české" skupině, kde jsou ještě Chorvatsko a Anglie.

Šilhavého celek se měl původně představit 8. října v Izraeli a o tři dny později ve Skotsku. Podle nově zveřejněného programu se v Izraeli bude hrát 11. října a ve Skotsku 14. října. Pouze o den se posunuly listopadové termíny. Doma s Izraelem se Češi utkají 15. listopadu a o tři dny později zakončí skupinu se Slovenskem. Přesná místa konání zatím nebyla zveřejněna.

Program skupiny B2 fotbalové Ligy národů:

4. září: 20:45 Slovensko - ČR, Skotsko - Izrael,

7. září: 20:45 ČR - Skotsko, Izrael - Slovensko,

11. října: 20:45 Izrael - ČR, Skotsko - Slovensko,

14. října: 15:00 Skotsko - ČR, 20:45 Slovensko - Izrael,

15. listopadu: 20:45 ČR - Izrael, 15:00 Slovensko - Skotsko,

18. listopadu: 20:45 ČR - Slovensko, Izrael - Skotsko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je neděle 5. července 2020

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď