Češi ve světě: První trefa Skácela

foto Radost fotbalistů Herty Berlín, zleva Arne Friedrich, Rudolf Skácel a Fabian Lustenberger.

Fotbalista Rudolf Skácel se trefil poprvé v německé lize. Český záložník rozehrál po půlhodině hry volný přímý kop z levé strany, který nikdo netečoval a míč skončil v síti Laštůvkovy branky. Hertha ale vedení neudržela a s Bochumí remizovala 1:1. Jan Laštůvka ale sobotní střetnutí kvůli zraněnému stehennímu svalu nedochytal a v 68. minutě byl střídán. Čekají ho dva týdny léčby.

Smůlu měl i Norimberk, který vedl v páteční předehrávce nad Wolfsburgem 1:0, ale zápas se nedohrál. Rozhodčí ho po poločase ukončil kvůli hustému dešti a podmáčenému trávníku. Vedlo se brankáři Jaromíru Blažkovi, který chytil penaltu Marcelinhovi. Za domácí nastoupil i Tomáš Galásek, Jan Koller zůstal na lavičce. Utkání se bude celé opakovat.

Nohy fotbalistů Norimberku a Wolfsburgu v utkání německé ligy, které se nedohrálo kvůli hustému dešti a podmáčenému trávníku.

Chotěbuz porazila v sobotním duelu o záchranu Bielefeld 1:0. Michal Papadopulos odehrál za vítěze závěrečnou půlhodinu, Radim Kučera za hosty celý zápas.

Fotbalisté Bielefeldu Rüdiger Kauf (vpravo) a Jonas Kamper (vlevo), uprostřed je padající hráč Chotěbuzi Michal Papadopulos.

Juventus Turín v sobotním šlágru italské ligy porazil AC Milán 3:2. Zdeněk Grygera odehrál za "Starou dámu" celé utkání. Domácí vedli zásluhou Del Piera, ale Inzaghi otočil na 2:1 pro Milán. Vedení ale Juventusu vrátil zpět dvěma góly Salihamidžič.

Fotbalista Juventusu David Trezeguet (uprostřed) se spoluhráčem Zdeňkem Grygerou (vpravo), vlevo přihlíží hráč AC Milán Clarence Seedorf (vlevo).

Po měsíci a půl se do branky vrátil Petr Čech. Byl to ale smolný návrat - jeho Chelsea doma jen remizovala s Wiganem 1:1 a čtyři kola před koncem soutěže ztrácí londýnský klub na vedoucí Manchester United už pět bodů. Čech nastoupil do zápasu se speciálním krytem brady, jenž doplnil jeho tradiční ragbyovou helmu, kterou nosí od předloňského zranění lebky. Český reprezentat inkasoval až v nastaveném čase, kdy se z besprostřední blízkosti trefil Emil Heskey.

Anglie

34. kolo:
Manchester United - Arsenal 2:1 (Tomáš Rosický nehrál)
Derby - Aston Villa 0:6 (Patrik Berger nastoupil v 80. minutě)
Chelsea - Wigan 1:1 (Petr Čech odchytal celý zápas)
Portsmouth - Newcastle 0:0 (Milan Baroš nehrál)
Reading - Fulham 0:2 (Radek Matějovský odehrál 77 minut)
Tottenham - Middlesbrough 1:1 (Radek Černý odchytal 90 minut, Tomáš Pekhart nehrál)

2. liga:
43. kolo:
Charlton - Southampton 1:1 (Mario Lička odehrál 90 minut)
West Bromwich Albion - Watford 1:1 (Michal Daněk nechytal, Roman Bednář nastoupil v 72. minutě)

Ázerbajdžán

20. kolo:
Chazar Lankaran - Inter Baku 3:1 (Bronislav Červenka nastoupil v 17. minutě)

Belgie

30. kolo:
Anderlecht - Germinal Beerschot 2:0 (Jan Polák odehrál 90 minut, Stanislav Vlček odehrál 69 minut a v 60. minutě otevřel skóre, Daniel Zítka nechytal)
Club Bruggy - Cercle Bruggy 1:0 (Štěpán Kučera nehrál)
Dender - FC Brusel 1:1 (Richard Culek odehrál 90 minut, Pavel Fořt nehrál)
St. Truiden - Westerlo 0:2 (Michal Pospíšil nastoupil v 61. minutě - Lukáš Zelenka nehrál)

Dánsko

24. kolo:
OB Odense - FC Kodaň 0:0 (Zdeněk Pospěch odehrál celý zápas, Libor Sionko odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu)
FC Midtjylland - AB Aalborg2:0 (Martin Raška nechytal)

Francie

2. liga:
32. kolo:
Ajaccio - Nantes 2:1 (Marek Heinz nehrál)

33. kolo:
Nantes - Boulogne 3:0 (Marek Heinz nehrál)

Chorvatsko

28. kolo:
Inter Zaprešić - NK Záhřeb 0:0 (Jaroslav Nesvadba nehrál)

Itálie

33. kolo:
Inter Milán - Fiorentina 2:0 (Jan Hable a Ondřej Mazuch nehráli, Tomáš Ujfaluši odehrál 90 minut)
Juventus - AC Milán 3:2 (Zdeněk Grygera odehrál 90 minut, Pavel Nedvěd nehrál - Marek Jankulovski nehrál)
Lazio Řím - Siena 1:1 (David Rozehnal odehrál 90 minut - Lukáš Jarolím nehrál)
Empoli - Parma 1:1 (Radek Petr nechytal)
Udinese - AS Řím 1:3 (Tomáš Zápotočný nehrál)

2. liga
35. kolo:
Bari - La Spezia 2:1 (Ondřej Herzán odehrál 90 minut)
Grosseto - Triestina 1:2 (Jaroslav Šedivec nehrál)

Kypr

Kypr

3. kolo skupiny o titul:
AEK Larnaka - APOEL Nikósie 1:0 (Pavel Pergl nehrál)

3. kolo nadstavby o účast v Poháru Intertoto:
Apollon Limassol - Paralimni 4:1 (Aleš Chvalovský odchytal 90 minut)

3. kolo skupiny o udržení:
Doxa Katokopia - Aris Limassol 2:0 (Jan Vorel odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)

Německo

28. kolo:
Chotěbuz - Bielefeld 1:0 (Michal Papadopulos nastoupil v 60. minutě a dostal žlutou kartu - Petr Gabriel a David Kobylík nehráli, Radim Kučera odehrál 90 minut)
Bochum - Hertha Berlín 1:1 (Jan Laštůvka odchytal 68 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu, Pavel Drsek nehrál - Jaroslav Drobný odchytal 90 minut, Rudolf Skácel odehrál 90 minut a v 28. minutě otevřel skóre)
Hannover - Frankfurt 2:1 (Jiří Štajner odehrál 90 minut - Martin Fenin odehrál 90 minut)
Hamburk - Dusiburg 0:1 (David Jarolím nehrál)
Norimberk - Wolfsburg nedohráno kvůli dešti (Jaromír Blažek, Tomáš Galásek, Jan Koller - Jan Šimůnek)

2. liga
28. kolo:
FC Augsburg - Mohuč 2:1 (Václav Drobný nehrál - Petr Ruman nehrál)
TSG Hoffenheim - Alemannia Cáchy 1:2 (Radek Špiláček odehrál 90 minut - Luboš Pecka nastoupil v 87. minutě)
Erzgebirge Aue - Kaiserslautern 0:0 (Jiří Kaufman a Tomáš Klinka nehráli, Adam Petrouš odehrál 79 minut)
SC Freiburg - Carl Zeiss Jena 2:0 (Pavel Krmaš odehrál 90 minut - Jan Šimák nehrál)
Kickers Offenbach - Mnichov 1860 2:0 (Martin Hyský odehrál 90 minut)
Wehen Wiesbaden - St. Pauli 1:3 (Filip Trojan odehrál 79 minut a podle agentury SID byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu)

3. liga - sever
30. kolo:
Eintracht Braunschweig - Hamburk II 2:1 (Martin Horáček nehrál)
Wolfsburg II - Dynamo Drážďany 0:2 (Pavel David odehrál 78 minut, Pavel Dobrý odehrál 74 minut, Ivo Ulich odehrál 90 minut, Tomáš Votava nehrál)

3. liga - jih
26. kolo:
SV Elversberg - Sandhausen 0:4 (Jan Velkoborský nehrál)
Jahn Řezno - Hessen Kassel 0:2 (Petr Stoilov odehrál 90 minut)
Sportfreunde Siegen - Stuttgart II 0:2 (Richard Dostálek nehrál)
SpVgg Unterhaching - Wacker Burghausen 1:1 (Michal Kolomazník a Roman Týce nehráli - Josef Laštovka odehrál 90 minut)

Nizozemsko

33. kolo:
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 4:2 (Michal Švec odehrál 45 minut)

2. liga
37. kolo:
RBC Roosendaal - Top Oss 0:1 (Petr Dragoun dostal v 71. minutě červenou kartu)
FC Volendam - FC Dordrecht 2:0 (Vít Valenta nehrál)

Polsko

25. kolo:
Ruch Chorzów - Odra Wodzislaw Slaski 3:2 (Daniel Rygel nehrál)
Jagiellonia Bialystok - Wisla Krakov 1:2 (Tomáš Jirsák nehrál)
Groclin Dyskobolia Grodzisk - Zaglebie Lubin 2:0 (Radek Mynář odehrál 90 minut - Michal Václavík nechytal)

2. liga:
25. kolo:
Pelikan Lowicz - GKS Jastrzebie 0:1 (Jakub Kafka odchytal celý zápas)
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Polonia Varšava 1:0 (Lumír Sedláček nehrál)
Slask Vratislav - Arka Gdyně 2:0 (Vladimír Čáp nehrál, Petr Pokorný odehrál 90 minut - David Kalousek nehrál)

Rakousko

34. kolo:
Altach - Austria Magna Vídeň 0:4 (David Lafata nastoupil v 57. minutě a v 88. minutě zvýšil na 3:0, Štěpán Vachoušek odehrál 57 minut)
Sturm Štýrský Hradec - Wacker Tirol Innsbruck 2:0 (Václav Koloušek odehrál 90 minut a podle agentury APA byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu)
Mattersburg - Red Bull Salcburk 3:2 (Patrik Ježek nastoupil v 73. minutě, Karel Piták nehrál)

2. liga:
25. kolo:
FC Korutany - Kapfenberg 3:1 (Michal Kordula nehrál, Luděk Zelenka odehrál 86 minut)
Gratkorn - Trenkwalder SKS 1:0 (Marek Kincl odehrál 90 minut)

Rumunsko

29. kolo:
Ceahlaul Piatra Neamt - Dacia Mioveni 1:1 (Martin Černoch nehrál)

Politechnica Temešvár - Dinamo Bukurešť 1:1 (trenér Dušan Uhrin ml.)

Skotsko

2. liga
Dohrávka 29. kola:
Partick Thistle - Stirling Albion 1:0 (Vítězslav Mooc odehrál 68 minut)

34. kolo:
FC Dundee - Stirling Albion 3:0 (Milan Páleník a Jan Žemlík nehráli)
FC Livingston - Hamilton Accies 1:3 (Tomáš Černý odchytal 90 minut)

Slovensko

25. kolo:
Artmedia Petržalka - AS Trenčín 1:0 (Radek Dosoudil odehrál 78 minut, Zbyněk Pospěch nastoupil v 78. minutě a dostal žlutou kartu, Aleš Urbánek odehrál 90 minut - Martin Kasálek odehrál 90 minut)
Banská Bystrica - Senec 2:0 (David Kotrys odehrál 90 minut a v 11. minutě otevřel skóre, Filip Herda a Tomáš Strnad nehráli - Lubor Knapp odehrál 90 minut, Jan Jelínek odehrál 90 minut)
FC Nitra - Spartak Trnava 0:0 (trenér Pavel Hapal, Martin Bača nehrál, Jan Gruber odehrál 90 minut, Tomáš Janíček odehrál 90 minut, Pavel Vrána nehrál - trenér Josef Mazura, Martin Hruška odehrál 71 minut, Lukáš Vaculík nastoupil v 71. minutě, Jan Vojáček a Martin Zachariáš nehráli)
Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0 (Jan Králík nehrál, Dominik Rodinger nechytal, Martin Švestka nehrál - trenér Pavel Vrba, Pavel Devátý byl střídán v 87. minutě, Benjamin Vomáčka nehrál)
MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 2:2 (trenéři Přemysl Bičovský a Pavel Chaloupka, Michal Macek nehrál, Jiří Novotný odehrál 90 minut - Martin Bednář odehrál 90 minut, Jiří Klabal odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu, Jindřich Skácel nechytal)

2. liga
25. kolo:
FC Rimavská Sobota - Inter Bratislava 1:1 (Lukáš Nachtman nastoupil v 74. minutě)
Duslo Šaľa - Goral Stará Lubovňa 4:0 (Jiří Kobr odchytal celý zápas)
Tatran Prešov - LAFC Lučenec 1:0 (trenér Roman Pivarník, David Čep odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu, Miloš Buchta nechytal, Zdeněk Houšť nehrál, Tomáš Josl nehrál, Roman Kaplan nehrál, Petr Kobylík odehrál celý zápas, Jiří Krohmer nehrál - Michal Houžvička nehrál)

Slovinsko

28. kolo:
NK Domžale - Drava Ptuj 2:1 (Jaroslav Peškar nehrál)
NK Maribor - Publikum Celje 5:2 (Lubomír Kubica odehrál 90 minut a dostal žlutou kartu)

29. kolo:
NK Domžale - Gorica 1:1 (Jaroslav Peškar nehrál)
NK Maribor - Drava Ptuj 1:0 (Lubomír Kubica odehrál 90 minut)

Španělsko

32. kolo:
Espaňol Barcelona - Osasuna Pamplona 0:1 (Jaroslav Plašil odehrál 90 minut)

Švýcarsko

30. kolo:
FC Basilej - FC Sion 1:1 (Vratislav Lokvenc nehrál)
FC St. Gallen - Young Boys Bern 2:0 (Jiří Koubský odehrál 90 minut)
FC Thun - Neuchatel Xamax 2:1 (Lukáš Došek odehrál 90 minut)

Turecko

30. kolo:
Denizlispor - Istnabul BB 2:3 (Tomáš Abrahám odehrál 90 minut)

Ukrajina

25. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk - Šachtar Doněck 1:3 (Mario Holek odehrál 90 minut - Tomáš Hübschman odehrál 90 minut)

Ligy hrané systémem jaro-podzim:

Norsko

3. kolo:
Viking Stavanger - Aalesund 2:1 (Martin Fillo odehrál 75 minut a podle deníku Aftenposten byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu)

Rusko

5. kolo:
Zenit Petrohrad - Křídla sovětů Samara 1:1 (Radek Šírl odehrál 90 minut - Jiří Jarošík nehrál)
Amkar Perm - FK Moskva 2:0 (Tomáš Čížek nehrál, Roman Hubník odehrál 90 minut)
Luč-Energija Vladivostok - Saturn Moskovskaja Oblast 0:0 (Marek Čech odchytal 90 minut, Marián Palát nehrál - Antonín Kinský odchytal 90 minut)
CSKA Moskva - Nalčik 0:1 (Luboš Kalouda nehrál)
Dynamo Moskva - Spartak Moskva 4:3 (Martin Jiránek odehrál 90 minut, Radoslav Kováč nehrál)