Předvedeme toho víc, prohlásil trenér Anglie Southgate

foto Utkání ME ve fotbale ČR - Anglie v Londýně, trenéři (zprava) Jaroslav Šilhavý a Gareth Southgate.

Londýn - Trenér Gareth Southgate je přesvědčený, že angličtí fotbalisté toho na mistrovství Evropy předvedou ještě víc. Podle něj se proti jeho týmu nehraje jednoduše. Potěšilo ho, že si Anglie úterní výhrou 1:0 nad českou reprezentací zajistila první místo ve skupině D a výhodu domácího prostředí v osmifinále, v němž se utká s týmem z papírově nejsilnější skupiny F.

Anglie na Euru na národním stadionu ve Wembley porazila vicemistry světa Chorvaty 1:0 a poté remizovala se Skoty bez branek. Těsné vítězství nad českými fotbalisty zařídil ve 12. minutě Raheem Sterling.

"Předvedeme toho víc. Nehrajeme plynule, ale jsou chvíle, kdy je to dobré. Pořád se zlepšujeme. Je těžké proti nám hrát. Chtěli jsme vyhrát skupin a zůstat ve Wembley. Počkáme, s kým budeme hrát," řekl Southgate na tiskové konferenci.

V úvodu vyřazovací fáze Anglie vyzve Francii, Portugalsku, Německo nebo Maďarsko. "Známe úřadující mistry světa, evropské šampiony i Němce, s nimiž se opět musí počítat. Navíc povolali zkušeného Hummelse s Müllerem. Ať už budeme hrát proti komukoli, bude to mimořádně těžký soupeř. To už ale víme od rozlosování před 18 měsíci," uvedl anglický kouč.

Je rád, že po více než měsíci nastoupil stoper Harry Maguire. "Nechali jsme hrát téměř všechny hráče. Harry odehrál proti Česku celý zápas, což bylo důležité. Poločas pro Henda (Jordana Hendersona) byl skutečným krokem vpřed. Utkání přineslo hodně pozitiv," prohlásil Southgate.

Jeho svěřenci neprohráli devětkrát po sobě. V posledních pěti zápasech navíc neinkasovali, ale čtyřikrát zvítězili pouze 1:0. "Ještě jsme neskórovali ze standardní situace. Lidé se nám dříve smáli, že z ničeho jiného góly nedáváme, ale ve velkých zápasech jsou standardky klíčové a musíme se z nich prosazovat," konstatoval někdejší hráč Crystal Palace, Aston Villy a Middlesbrough.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 27. července 2021

Očekáváme v 1:00 20°C

Celá předpověď