Češi tráví s elektronickými médii podle průzkumu o půl hodiny víc času

foto Mobilní telefon, smartphone - ilustrační foto.

Praha - Po zavedení opatření proti šíření koronaviru vzrostl čas, který Češi stráví s elektronickými médii, v průměru o půl hodiny na 8,5 hodiny denně. Poslední neděli to bylo dokonce 9,75 hodiny u televize, rozhlasu nebo na internetu. Vyplývá to z průzkumu agentury Median.

Hlavním zdrojem růstu je sledovanost televize. Ta dosáhla v neděli 5,5 hodiny proti běžným víkendovým čtyřem hodinám. Jedním z hlavních zdrojů nárůstu sledovanosti TV je zpravodajství, a to především to večerní. Největší nárůst zaznamenala ČT24, které vzrostla sledovanost proti předchozím víkendům o 130 procent. ČT1 vzrostla večerní sledovanost o víc než čtvrtinu, Nově o devět procent a Primě o osm.

Čas strávený s rádii v porovnání s předchozími víkendy mírně klesá. Čas s internetem v poslední dny minulého týdne naopak proti obvyklému víkendovému dni naopak mírně vzrostl, a to jak na PC, tak na mobilních zařízeních. V neděli přesáhl čtyři hodiny denně, s mobilními aplikacemi to bylo dohromady téměř pět hodin.

Češi poslední víkend trávili rovněž o něco více času na facebooku, stránkách Seznamu a YouTube, a to v průměru 51 minut denně na facebooku, téměř 50 minut na Seznamu a více než 26 minut na YouTube včetně mobilních aplikací těchto platforem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď