Černá Hora vyšetřuje Rusy a Černohorce kvůli podezření ze špionáže

foto Černá Hora - vlajka - ilustrační foto.

Podgorica - Černá Hora zahájila vyšetřování proti neupřesněnému počtu lidí podezřelých ze špionáže. Informoval o tom dnes mluvčí speciální prokuratury (SDT), napsala agentura Reuters. Podle místního tisku bylo zadrženo 36 Rusů a dva Černohorci.

Černohorský deník Pobjeda dnes uvedl, že Agentura pro národní bezpečnost (ANB) a speciální prokuratura zadržely kvůli podezření ze špionáže šest ruských diplomatů, 30 ruských občanů s povolením k dočasnému pobytu a dva Černohorce.

Mluvčí SDT Vukas Radonjić Reuters řekl, že policie prohledala několik bytů při hledání důkazů o spiknutí a špionáži. "Na základě žádosti SDT a soudního příkazu policie prohledává řadu bytů a dalších prostor kvůli důvodnému podezření z konspirace za účelem zločinu a špionáže," řekl mluvčí, aniž by upřesnil, kolik podezřelých bylo předvedeno k výslechu.

Černohorský premiér Dritan Abazović předtím na zasedání kabinetu bez dalších podrobností oznámil, že probíhá mezinárodní operace v součinnosti se zahraničními partnery a prokuraturou s cílem ochránit zájmy země.

Černá Hora, která je členem NATO a kandidátem členství v EU, se připojila k mezinárodním sankcím proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu. V minulosti už tato balkánská země vyhostila několik ruských diplomatů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 1. prosince 2022

Očekáváme v 17:00 2°C

Celá předpověď