Čerešňák rozhodl v čase 59:47 nahozením z vlastního pásma o výhře Plzně v Třinci

foto Utkání 32. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň, 12. prosince 2021 v Třinci. Zleva David Kofroň z Třince a Michal Bulíř z Plzně.

Třinec - Hokejisté Plzně zvítězili ve 32. kole extraligy na ledě mistrovského Třince 3:2. Zápas rozhodl Peter Čerešňák v čase 59:47 dalekonosnou střelou zpoza obranné modré čáry. Hosté tak bodovali na ledě Ocelářů poprvé od play off 2019 a po šesti prohrách v základní hrací době. Obě branky Ocelářů dal Tomáš Kundrátek, který skóroval pětkrát v posledních pěti zápasech a s osmi trefami je nejlepším střelcem mezi obránci v této sezoně.

Třinec byl od začátku aktivnější a vypracoval si několik gólových šancí. Musil ale netrefil v dobré pozici puk ideálně a sjel mu, po střele Hrni zvonila v přesilové hře tyčka a Růžička v přečíslení dva na jednoho jen vyprášil Pavlátovu výstroj.

Hosté otevřeli skóre ve 24. minutě z přesilové hry po jednoduché akci. Bulíř z pravé strany střílel a Mertl doklepl puk do opuštěné branky. Obhájce titulu dělily v dalším průběhu druhé třetiny dvakrát od vyrovnání centimetry - střely Nestrašila a Doudery, která byla možná ještě tečovaná Marcinkem, zastavila branková konstrukce.

Plzeň překombinovala v polovině utkání brejk tři na jednoho a při vlastní početní výhodě inkasovala z hole Kundrátka. Třinec si při gólu vybral předchozí smůlu. Zkušený obránce promarnil možnost ke střele a dostal se za brankovou čáru, ale zkusil zasunout puk u levé tyčky a do sítě si jej srazil Čerešňák. Nebezpečnější domácí mohli vzápětí překlopit skóre a někteří fanoušci už při dorážce Marcinka do odkryté branky slavili gól, ale předčasně.

Oceláři přidali druhou branku až padesát sekund od startu třetí třetiny, dělovkou od modré čáry se prosadil Kundrátek. V dalším střídání mohl z brejku dva na jednoho vyrovnat Bulíř, který zblízka ztroskotal na Kacetlovi. Stejný hráč ale zanedlouho upravil na 2:2 střelou zpoza levého kruhu. Gólu předcházela na druhé straně tyč Chmielewského, který nastupoval v první formaci domácích.

Když už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, tak Čerešňák po vyhraném vhazování ve středním pásmu nahodil puk na domácí branku a Kacetlovi propadl mezi betony.

Marek Zadina (Třinec): "Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Kluci hráli a pracovali velmi dobře, vytvořili si spoustu šancí. Hodně jsme toho neproměnili, trefili jsme i několik tyček. Štěstí se k nám nepřiklonilo. A když jsme dali gól na 2:1, tak jsme vzápětí dostali na 2:2. Ale hráčům nemám co vytknout. Tlačili se do Plzně, která dobře bránila a hrála jednoduše ve svém pásmu. Zápas nás stál hodně sil, ale bohužel nemáme ani bod. Tu situaci (rozhodující gól zpoza obranné modré čáry Plzně) jsem pořádně neviděl, něco jsem říkal bekům. Ale stane se, odehráli jsme smolný zápas."

Miloš Říha ml. (Plzeň): "Utkání bylo velice těžké, soupeř je kvalitní a ne náhodou se v tabulce nachází, kde se nachází. Přijeli jsme s cílem hrát svůj hokej a odvézt vítězství, což se nám podařilo, byť se nerodilo vůbec jednoduše. Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, paradoxně jsme z něj vytěžili branku v přesilovce na 1:1. Soupeři jsme darovali vyrovnání, což s námi trošičku zatřáslo a soupeř na začátku třetí třetiny odskočil. Dá se říci, že šel do vedení zaslouženě. Důležité - a asi rozhodují - bylo, že jsme následně vyrovnali na 2:2. Potom byly šance na obou stranách, byť domácí byli aktivnější ve střelbě a měli jsme mnohdy i štěstí. Několikrát nás zachránila v zápase branková konstrukce. Vrátily se nám dva body, o které jsme neprávem přišli v Pardubicích, šťastným gólem v závěru. Asi nikdo nečekal, že to propadne. Klukům chci poděkovat, že hráli obětavě a neovlivnila je ztráta zápasu v Pardubicích."

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 37. Kundrátek (Hrňa, Dravecký), 41. Kundrátek (Hrňa) - 24. Mertl (Bulíř, Čerešňák), 43. Bulíř (J. Dufek), 60. Čerešňák (Mertl). Rozhodčí: Ondráček, Šír - Ganger, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, O. Šedivý - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Kofroň. Trenér: Varaďa.

Plzeň: Pavlát - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, Budík, Kvasnička, Kremláček - J. Dufek, Mertl, Dzierkals - Schleiss, Bulíř, F. Suchý - M. Lang, G. Thorell, Blomstrand - F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.