Ceny pohonných hmot v ČR opět vzrostly

foto Tankování pohonných hmot - ilustrační foto.

Praha - Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu znovu vzrostly. Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o devět haléřů na průměrných 30,58 Kč/l, nafta pak o 13 haléřů na 31,29 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Paliva zdražují zhruba dva týdny, předtím čtvrt roku vytrvale zlevňovala.

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze. Benzin u tamních čerpacích stanic stojí v průměru 31,49 Kč/l. Nafta se v metropoli prodává průměrně za 32,11 Kč/l. Její cena se přes 32 korun dostala už pouze na Vysočině.

Nejlevnější Natural řidiči natankují v Pardubickém kraji, průměrná cena tam mírně vzrostla na 30,06 Kč/l. Nafta se prodává nejlevněji v jižních Čechách, a to průměrně za 30,80 Kč/l.

Podle analytiků bude mírný růst cen pohonných hmot pokračovat i v následujícím týdnu. "Předpokládáme růst o několik haléřů. Nicméně větší zdražování zatím nehrozí. Cena ropy Brent v uplynulém týdnu mírně poklesla na 65 dolarů za barel. Česká koruna vůči americkému dolaru stagnovala," uvedl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

Benzin a nafta se obchodují na komoditní burze v Rotterdamu v dolarech. Čím silnější je koruna, o to větší prostor je ke zlevňování. "V příštím týdnu je třeba počítat s dalším mírným zdražováním pohonných hmot, a to o pět až deset haléřů za litr," doplnil analytik Czech Fund Lukáš Kovanda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď