Cenu prezidenta filmového festivalu převezme Robert Pattinson

foto Britský herec Robert Pattinson (na snímku z 16. února 2018, Berlín, Německo) známý z upírské filmové ságy Stmívání bude hostem MFF Karlovy Vary. Převezme Cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.

Karlovy Vary - Britský herec Robert Pattinson známý především z upírské filmové ságy Stmívání bude dalším z významných hostů 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na závěrečném večeru převezme ocenění prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Na tiskové konferenci v Karlových Varech to dnes oznámili organizátoři festivalu.

Dvaatřicetiletý Pattinson má za sebou kromě populární Twilight ságy například snímky Nezapomeň na mě nebo Voda pro slony. Film Dobrý časy, v němž ztvárnil hlavní roli, byl loni uveden na festivalu v Cannes. V roce 2014 na festivalu v Karlových Varech uvedl futuristický western Tulák.

Kromě Pattinsona do Karlových Varů přijedou už na zahajovací večer novozélandský režisér Taika Waititi a producent Carthew Neal, kteří nyní v Česku natáčejí film Jojo Rabbit.

Režiséra Terryho Gilliama pak při představení filmu Muž, který zabil Dona Quijota doprovodí portugalská herečka Joana Ribeirová.

Už oznámenou hlavní hvězdou letošního festivalu bude americký herec, scenárista, režisér a producent Tim Robbins, držitel Oscara za herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka a trojnásobný držitel ceny Zlatý globus. Mezi dalšími dnes oznámenými hosty je herečka Anna Paquinová, která za svou dětskou roli ve filmu Piano získala Oscara.

Světovou premiéru soutěžního filmu Do noci doprovodí na festivalu herec Caleb Landry Jones. Do Karlových Varů přijede i producent John Lesher, držitel Oscara za film Birdman s Michaelem Keatonem v titulní roli. Na festival se již počtvrté vrátí producent Greg Shapiro, držitel Oscara za nejlepší film Smrt čeká všude režisérky Kathryn Bigelowové.

Festival letos představí 182 filmů. Podle uměleckého ředitele festivalu Karla Ocha se opět budou opakovat minimálně třikrát tak, aby každý zájemce měl možnost dostat se na film, který chce vidět a nechodil jen na filmy, které na něj zbyly.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď