Cenu Divadelních novin získali také Kornetová, Radok a Dobrý

foto Herec Karel Dobrý (na snímku z 18. dubna 2018).

Praha - Cenu Divadelních novin letos dostali režiséři za činohru Kamila Polívková, za alternativní divadlo Nela H. Kornetová a za hudební divadlo David Radok za libreto a režii a Marko Ivanović za kompozici. Odborná porota ocenila také choreografku Lenku Vagnerovou a za loutkové a výtvarné divadlo Dominika Migače a Jakuba Maksymova. Za herecký výkon sezony bez ohledu na žánry obdržel cenu Karel Dobrý za roli Franze Kafky v inscenaci Malý stvořitel Divadelního spolku Jedl. Za redakci ocenění v Prostoru39 virtuálně předaly Andrea Vykysalá, Eva Stará a Karolína Křížková ze souboru Holektiv.

Fotogalerie

"Diplomy vytvořené Alešem Fulínem, současným grafikem Divadelních novin, laureátky a laureáti reálně převezmou způsobem vyhovujícím karanténním opatřením," sdělil ČTK šéfredaktor Divadelních novin Josef Herman.

Polívková cenu získala za inscenace Prezidentky, která měla v brněnském HaDivadle premiéru 6. září loňského roku. Kornetová v cenách uspěla za performanci Badman vytvořenou s nezávislou skupinou T.I.T.S. Zároveň získala nominaci v kategorii Taneční a pohybové divadlo za performanci Tumor: karcinogenní romance uvedenou v pražském A studiu Rubín. Cena za hudební divadlo směřuje do Brna Davidu Radokovi a Marko Ivanovićovi za režii a hudební nastudování inscenace Monument, kterou uvádí Národní divadlo. Do Prahy putuje cena pro Vagnerovou za režii a choreografii inscenace Panoptikum. V kategorii Loutkové a výtvarné divadlo uspěli Dominik Migač za koncept, scénografii a technickou realizaci a Jakub Maksymov za dramaturgii inscenace Prefaby.

Cenu za publikační počin v oblasti divadla získala antalogie profesního periodika Scéna 1980-1989 autorů Jana Dvořáka a Miloše Petany.

O laureátkách a laureátech rozhodla ve dvou kolech porota jmenovaná redakcí Divadelních novin.

Ceny Divadelních novin se udílejí na základě hlasování kritiků a publicistů. S Cenami divadelní kritiky (dříve cenami Alfréda Radoka) patří k prestižním domácím divadelním oceněním. Ceny Divadelních novin byly letos uděleny podvacáté.

jir mha

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď