Cenu César pro nejlepší film získalo drama Střídavá péče

foto Režisér Xavier Legrand převzal 22. února 2019 francouzskou filmovou cenu César pro nejlepší film za své drama Střídavá péče.

Paříž - Francouzskou filmovou cenu César pro nejlepší film získalo drama Střídavá péče režiséra Xaviera Legranda. Snímek obdržel i další tři ocenění, a to za nejlepší herečku, původní scénář a střih. Americký herec a režisér Robert Redford dostal na galavečeru v Paříži čestného Césara.

Americký herec a režisér Robert Redford dostal 22. února 2019 na galavečeru v Paříži čestného Césara.
Film Střídavá péče je příběhem chlapce, kterého spory mezi násilnickým otcem a nešťastnou matkou po rozvodu rodičů dovedou až na okraj propasti. Chlapcovu matku si zahrála Léa Druckerová, která obdržela Césara pro nejlepší herečku. Cenu pro nejlepšího herce dostal Alex Lutz za roli ve filmu Guy.

Cenu za nejlepší režii si odnesl Jacques Audiard za film The Sisters Brothers. Césara za nejlepší zahraniční film získal snímek Zloději, který natočil japonský režisér Hirokazu Kore'eda. Tento snímek již loni obdržel hlavní cenu filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu.

Předsedkyní letošního ročníku filmových cen César byla herečka Kristin Scottová Thomasová, která předala čestné ocenění Redfordovi. Ten na ceremoniál dorazil se svou manželkou a byl přivítán dlouhým potleskem vestoje. Redford mluvil o své lásce k Francii a zavzpomínal mimo jiné na svou první návštěvu Paříže, napsal server magazínu Variety.

Césara uděluje od roku 1976 francouzská Filmová umělecká akademie.Jako první předávání těchto cen předsedal slavný francouzský herec Jean Gabin. Jméno dostala cena podle tvůrce bronzové trofeje, sochaře Césara Baldacciniho.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď