Cenu BAFTA za nejlepší film získal 1917, Češka Sopková neuspěla

foto Režisér filmu 1917 Sam Mendes s oceněním BAFTA.

Londýn - Cenu britské filmové a televizní akademie BAFTA za nejlepší film získal snímek 1917 z doby první světové války. Celkem obdržel snímek sedm ocenění, včetně ceny za nejlepší režii. V kategorii nejlepší filmová scénografie za film Králíček Jojo bylo nominována i Češka Nora Sopková společně s Novozélanďanem Ra Vincentem, cenu však nakonec získali Dennis Gassner a Lee Sandales za film 1917.

Snímek 1917 získal již Zlatý glóbus pro nejlepší drama loňského roku. Režisér Sam Mendes si dnes také odnesl cenu za nejlepší režii.

Cenu pro nejlepší herečku získala Renée Zellwegerová za ztvárnění herečky a zpěvačky Judy Garlandové ve snímku Judy. Cenu v mužské kategorii nejlepšího herce získal Joaquin Phoenix za hlavní roli ve filmu Joker.

O ceny BAFTA se může ucházet jakýkoli film, který se v daném roce promítal v britských kinech. Podobně jako Zlaté glóby jsou i ceny BAFTA vnímány jako předzvěst Oscarů. Loni se například americká filmová akademie s tou britskou shodla v hodnocení nejlepší režie i ve všech hereckých kategoriích kromě herečky ve vedlejší roli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 2. července 2020

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď