Cenu asociace režisérů získal film Za pár hodin zítra režiséra Jana Daniela

foto Večer Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) a slavnostní vyhlášení Ceny ARAS, na kterou bylo nominováno 12 českých filmů, 20. října 2022, Praha. Vítězný film Za pár hodin zítra, režie: Jan Daniel. Cenu převzal kameraman Kryštof Tichý.

Praha - Cenu Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) za rok 2022 získal studentský snímek Za pár hodin zítra režiséra Jana Daniela. Cena se udílí filmovým debutům s délkou nad 30 minut a pořadatelé ji předali v pražském kině Ponrepo, kde se uskutečnila valná hromada asociace.

Danielův snímek vypráví o skupině pěti dvacetiletých kamarádů, která žije naivním způsobem života, jenž se často točí jenom kolem pití alkoholu a snahy o to, co nejvíc si užít společně strávený čas. Jejich bezstarostnost naruší vážná nemoc jednoho z nich. O nemoci se ostatní dozvídají postupně, což vede k nedorozuměním, rozbrojům ve skupině a nakonec k odloučení nemocného kamaráda. Příběh vypráví o povrchnosti jejich vztahů, o bezmoci a vystřízlivění z mladistvého pohledu.

Jan Daniel se narodil v roce 1998 a studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Dnes jeho film pořadatelé vybrali z 12 nominovaných snímků, mezi nimiž byly třeba tituly Cesta do Tvojzemí, Kdyby radši hořelo nebo Arvéd. Před rokem cenu dostal Michal Nohejl za svůj film Okupace, který sklidil také další filmové ceny.

Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů je výběrovým spolkem českých profesionálních filmových a televizních režisérů, scenáristů a dramaturgů. Jeho členové usilují o rozvoj svých oborů, autorské kvality a svobody. Cílem asociace je posilovat a chránit sociální, právní a finanční podmínky autorů v audiovizuální tvorbě, poskytovat svým členům pomoc v pracovněprávní a autorskoprávní oblasti nebo vyjadřovat se k právním normám týkajících se oblasti audiovize. Asociaci řídí sedmičlenná rada, jejím předsedou je režisér Radim Špaček.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 4. června 2023

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď