Centrem Stockholmu otřásla silná exploze, nejsou hlášeni ranění

foto Švédská policie, policejní vůz/automobil - ilustrační foto.

Stockholm - Luxusní čtvrtí Östermalm v centru Stockholmu otřásla v noci na dnešek silná exploze způsobená nastraženou výbušninou. Výbuch poškodil přilehlé budovy a v okolí zaparkovaná auta, úřady však nehlásí žádné mrtvé ani raněné. Místní policie vyloučila, že by se jednalo o teroristický čin. Podle agentury AP za výbuchem zřejmě stojí místní kriminální gangy.

"Byla to jedna z nejsilnějších explozí, které jsme v této oblasti kdy měli," prohlásil na tiskové konferenci šéf stockholmské policie Erik Widstrand. Podle místních byl výbuch slyšet několik kilometrů daleko a krátce po něm se na místo sjela řada sanitek a hasičských vozů.

Policejní mluvčí uvedl, že výbušnina byla zřejmě umístěna u jedné z poškozených budov, nebo přímo v ní. Podle Widstranda nebyl nikdo zraněn jen náhodou, v budově bylo totiž v čase výbuchu asi 30 lidí, kteří byli následně evakuováni.

Jen dvě hodiny po výbuchu ve Stockholmu se ozvala exploze v univerzitním městě Uppsala, které leží asi hodinu cesty severně od švédské metropole. Policie ani tam nehlásí mrtvé či raněné. Nyní vyšetřuje, zda spolu oba dnešní incidenty souvisí.

Agentura AP připomněla, že ve Švédsku v posledních letech roste počet podobných explozí či přestřelek, za nimiž často stojí soupeřící ozbrojené kriminální gangy. Pachatele se však téměř nikdy nepodaří dopadnout. V souvislosti s dnešními výbuchy zatím policie nikoho nezatkla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. dubna 2020

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď