Centrem Brna projížděla šachová tramvaj, hrál i mezinárodní mistr

foto Brněnským centrem projížděla 9. listopadu 2018 šachová tramvaj MT4 z roku 1954 zvaná Plecháč, v současnosti přestavěná na pojízdnou kavárnu.

Brno - Centrem Brna dnes projížděla šachová tramvaj. Do historického vozu 4MT mohli zájemci nastoupit na náměstí Svobody či na Malinovského náměstí a pustit se do patnáctiminutové hry buď někým z příchozích či s mezinárodním mistrem IM Petrem Piskem. V sídle dopravního podniku v Novobranské ulici bylo možné si také zahrát simultánku s velmistrem GM Pavlem Blatným, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Sváteční šachová akce se dnes konala u příležitosti zahájení mistrovství světa v šachu. O titul mistra se utkají až do 28. listopadu Nor Magnus Carlsen jako mistr světa z roku 2016 a Američan Fabio Caruana jako vyzyvatel a vítěz letošního Turnaje kandidátů.

V historické tramvaji, která obvykle slouží jako kavárenská, jsou nainstalované stolečky. Dnes lidé tramvaj poznali také díky tomu, že byl v oknech polep se šachovou tematikou.

Podobnou akcí, kterou spolupořádají České dráhy, je šachový vlak. V říjnu projel za pět dní trasu z Prahy do Varšavy a Krakova a zpět do Prahy a účastníci hráli turnaj v rapid šachu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď