Cena menšího elektrického Mercedesu nebude příliš vysoká

foto Mercedes-Benz EQA

Značka Mercedes-Benz představila svůj nový elektromobil. Model s označením EQA bude nejmenším v portfoliu této značky s třícípou hvězdou a je tak logické, že se stane i tím nejlevnějším. Přestože tuzemská cenovka ještě oznámena nebyla, díky té německé je zřejmé, že by se mohl také u nás prodávat za podobnou částku jako konkurenční vozy “lidovějších” značek. Navíc nabídne minimálně srovnatelné výkonové parametry. Například dojezd na jedno nabití činí podle metodiky WLTP 426 kilometrů.

Fotogalerie

V Německu se verze poháněná jedním elektromotorem s výkonem 140 kW a trakční baterií s využitelnou kapacitou 66,5 kWh bude nabízet od 47 540 eur, tedy přibližně jeden a čtvrt miliónu korun.

Tím se vůz, jehož karosérie měří na délku 446 centimetrů, dostává na dohled Hyundai Kona Electric ve verzi s výkonnějším akumulátorem, elektrickým vozům KIA e-Soul, Kia e-Niro či Volkswagenu ID.4. A vlastně rovněž Škodě Enyaq iV.

Mercedes-Benz EQA je elektrickou variantou modelu GLA, který se souběžně prodává se spalovacími agregáty pod kapotou. Design exteriéru se liší jen v detailech, stejně tak je tomu v interiéru. Akumulátory umístěné ve spodní části vozu pouze zmenšily kapacitu zavazadlového prostoru o 105 litrů.

Sériová výbava této novinky má být velice bohatá. Obsahuje například ambientní osvětlení, elekricky ovládané víko zavazadlového prostoru, adaptivní LED světlomety, parkovací kameru, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny a hlavně multimediální systém MBUX s inteligentní navigací. Ta neustále aktualizuje dojezd vozu v závislosti na aktuálních podmínkách či stylu jízdy řidiče.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď