Celníci zasahují v olomoucké firmě, hledají padělky hodinek

foto Pracovníci celní správy zasahovali 10. října v objektu olomoucké společnosti Brasty group provozující internetový obchod se značkovými parfémy nejznámějších světových značek, ale i s hodinkami či kabelkami. Důvodem je podezření na prodej padělaných značkových hodinek.

Olomouc - V olomoucké centrále společnosti Brasty Group provozující internetový obchod s parfémy nejznámějších světových značek, ale i s hodinkami či kabelkami dnes zasahují celníci, zjistila ČTK na místě. Důvodem je podezření na prodej padělaných značkových hodinek.

Podle mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlové jde o jednu z kontrol, které úřad běžně provádí v rámci své působnosti po Olomouckém kraji. Místo ani název společnosti nepotvrdila. "Kontrolovali jsme duševní vlastnictví. Pokud máme podezření, že se jedná o padělek či napodobeninu, že se zde porušují práva majitelů ochranných známek, tak to zboží zajistíme k dalšímu zkoumání," řekla dnes ČTK Bortlová.

Šimek prodej padělaného zboží jednoznačně odmítl. Celníci podle něj odvážejí 9000 kusů hodinek. "Jde o hodinky, které prodáváme na internetu. Chtěli jsme, aby přijeli zástupci firem a zkontrolovali zboží, což odmítli. Aktuálně pod celním dozorem se veškeré zboží odváží do celního skladu, kde bude podrobeno kontrole. Je přítomna asistentka společnosti, která značky zastupuje. Všechny modely si fotí. Máme pocit, že jsme obětí konkurenčního boje," řekl ČTK Šimek.

Zástupci společnosti podle něj ukázali celní správě veškeré nákupní faktury od distributorů. "Nemáme vůbec ponětí o tom, kde se vzalo podezření, že bychom měli prodávat padělané zboží. Nedokážu si to vysvětlit. Společnost funguje už čtyři roky. Vzhledem k tomu, že expedujeme zboží do sedmi států Evropy, nemáme zájem se podílet na jakékoliv nelegální činnosti," doplnil Šimek. Dodal, že podezření ohrožuje 25 zaměstnanců společnosti, zákazníků se však podle něj současná situace nijak nedotkne.

Podle informací ČTK na místě ještě před polednem stála u nákladových vrat dodávka celníků a jejich osobní auto. Podle mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj nebyla v poledne kontrola ještě ukončena.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď