Celníci zadrželi tři kamiony při nelegální přepravě 70 tun odpadů

foto Tři kamiony s téměř 70 tunami odpadů odhalili olomoučtí celníci.

Olomouc - Tři kamiony, které nelegálně přepravovaly téměř 70 tun odpadů, odhalili olomoučtí celníci. Stalo se tak při běžné kontrole zaměřené na přeshraniční přepravu odpadů. Dvě nákladní auta s polskou a jedno s českou státní poznávací značkou převážely odpady z Německa a Rakouska, sdělila dnes ČTK mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová. Odpad vydávaný za čistý plast se vrací zpět do zemí původu.

Fotogalerie

Nelegální přepravu odpadů při kontrolách na silnicích v působnosti Celního úřadu pro Olomoucký kraj odhalili celníci v polovině března, úřad o tom informoval až nyní, poté, co se potvrdilo porušení přepravních podmínek. "V první polovině března si vytipovali ke kontrole tři nákladní vozidla, dvě s polskou a jedno s českou státní poznávací značkou. Ta převážela odpady z Německa a Rakouska do České republiky. Převážně se jednalo o směsný odpad, tedy směs plastu, papíru, komunálního odpadu či bílý zapáchající prášek ve vacích, který byl deklarován jako čistý plast a pryž. Celníci vozidla odstavili," uvedla mluvčí.

Rozpor mezi převáženým druhem odpadu a údaji uvedenými v průvodních dokladech poté prošetřily ministerstvo životního prostředí a Česká inspekce životního prostředí. "Správní orgány podezření z porušení podmínek pro přepravu přeshraničního odpadu potvrdily. Zadržený směsný odpad, který byl deklarován jako čistý plast či pryž, nyní celníci vrací zpět do zemí původu, tedy do Německa a do Rakouska," dodala mluvčí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď