Celníci v Ústí objevili přes kilogram kokainu za tři miliony Kč

foto Celníci při silniční kontrole v Ústí nad Labem objevili 1,2 kilogramu kokainu. Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu mohla být až tři miliony korun.

Ústí nad Labem - Celníci při silniční kontrole v Ústí nad Labem objevili 1,2 kilogramu kokainu. Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu mohla být až tři miliony korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Ústečtí celníci kontrolovali v pohraničí vozidla v rámci akce zaměřené na přepravu tabákových výrobků a pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu. Hlídka si vytipovala v ústecké čtvrti Předlice stříbrnou hondu s českou registrační značkou. "Řidič na obvyklou otázku, zda veze nějaké zboží, reagoval slovy, že nic neveze," uvedl Nejedlý.

Celníci při silniční kontrole v Ústí nad Labem objevili 1,2 kilogramu kokainu (vpravo). Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu mohla být až tři miliony korun. Vzhledem k rozpačitému chování šoféra a jeho nervozitě přistoupili celníci k důkladnější prohlídce. V zavazadlovém prostoru objevili batoh, ve kterém se nacházel v bílém ručníku balíček oblepený černou folií. Celníci z balíčku odebrali vzorek bílého prášku. "Provedená zkouška narkotestem prokázala přítomnost kokainu," řekl mluvčí.

Jelikož se řidič pokusil o útěk, dostal pouta. Jedenačtyřicetiletého cizince si převzala policie kvůli důvodnému podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policii celníci předali také odhalenou zásilku kokainu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 19. dubna 2019

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď