Nehodu na Hodonínsku nepřežili čtyři lidé, dva mrtví na Havlíčkobrodsku

foto Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli 26. srpna ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku.

Sudoměřice (Hodonínsko) - Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. Pátý cestující v autě, také školák, utrpěl vážná zranění. ČTK to zjistila od mluvčích záchranné služby, hasičů a policie. Všichni aktéři dopravní nehody byli Češi, kamion i osobní auto řídily ženy. Dva lidé zemřeli a šest bylo ráno zraněno při nehodě čtyř aut na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku.

Dnešek se již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

Ranní nehoda na Hodonínsku se stala na delším rovném úseku před odbočkou na Skalici kolem půl páté. "Podle předběžného šetření přejela řidička osobního vozidla na rovném úseku z nezjištěných příčin do protisměru, kde narazila do protijedoucího náklaďáku," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté hledají případné svědky nebo majitele autokamer, kteří místem v době nehody nebo krátce před ní projížděli. Ozvat se mohou na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková ČTK řekla, že zemřeli dva dospělí a dva chlapci. Velmi vážně je zraněný třetí chlapec. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku. "Vrtulník jej transportoval do Dětské nemocnice v Brně," uvedla Kropáčková. Stav chlapce nechce komentovat ani policie, ani Pavel Žára, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod kterou Dětská nemocnice spadá.

Řidička nákladního vozidla z nehody vyvázla bez zranění. Na místě jí však poskytoval psychologickou podporu policejní krizový intervent, uvedl Zámečník.

Silnice byla od rána uzavřená v obou směrech. Objízdná trasa vedla mezi Hodonínem a Strážnicí přes Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec, tvořily se tam kolony. Autobusové linky 910 a 911 nabíraly zpoždění 30 až 40 minut, informoval na webu Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Přibližně od 10:45 je místo průjezdné pro autobusy. Kolem poledne už policie pustila přes místo nehody veškerý provoz.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku. Čtyři lidé zemřeli také před týdnem při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku. Čtyři oběti si vyžádala rovněž srážka auta s vlakem na přejezdu 14. července v Černožicích na Hradecku.

Nehodu čtyř vozidel na Havlíčkobrodsku nepřežili dva lidé

Dva lidé zemřeli a šest bylo zraněno při dnešní nehodě čtyř vozidel na hlavním tahu číslo 38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Vážná zranění podle policie utrpěli tři lidé a další tři byli zraněni lehce. Zbývající čtyři cestující vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou dvě děti, sdělila ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Neštěstí se stalo kolem 07:30. Policie pak odkláněla provoz na vedlejší silnice. Průjezd na hlavním tahu I/38 plně obnovila před 13:30. Okolnosti havárie vyšetřují kriminalisté. "S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění," uvedla mluvčí.

U Radostína se střetly dva osobní vozy, převozní sanitka a tahač s návěsem. Zemřeli devětačtyřicetiletý řidič osobního auta Mazda, který jel sám, a jeden ze čtyř lidí přepravovaných v sanitce. Policie uvedla, že podle dechové zkoušky řidiči před jízdou nepili alkohol. U zemřelého byla nařízená pitva.

Záchranáři dopravili do nemocnic pět lidí. Dva těžce poraněné transportovaly do nemocnic vrtulníky. Další člověk utrpěl středně těžké zranění a dva lidé byli zraněni lehce, řekla ČTK ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Podle policie poslední lehce zraněný člověk zůstal na místě.

V sanitce jelo pět lidí. Jeden člověk zemřel, řidič a další dva lidé byli podle policie zranění vážně, poslední cestující v sanitce měl lehké zranění. V dalším autě Škoda Kodiaq, kde byly mezi pěti cestujícími děti, byli dva lidé lehce zranění. Zbývajícím se nic nestalo, stejně jako řidiči nákladního auta.

 Dnes si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při této havárii na Havlíčkobrodsku. Dnešek se tak již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pátek 7. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 21°C

Celá předpověď