Céline Dionová zrušila evropskou část turné, nemoc jí neumožní vystupovat

foto Kanadská zpěvačka Céline Dionová, 18. září 2019, Montreal.

Las Vegas (USA) - Kanadská zpěvačka Céline Dionová zrušila evropskou část svého turné, a to kvůli vzácné neurologické nemoci, kterou trpí. Kanadská hvězda se na pódiu objevila naposledy v březnu 2020. O své nemoci, kterou provází ztuhlost svalů a křeče, poprvé veřejně promluvila loni v prosinci. Tehdy evropské koncerty odložila, teď zbývajících 42 vystoupení definitivně zrušila, informovala agentura AFP. V Praze měla Dionová vystupovat 6. března 2024.

"Je mi líto, že vás všechny opět zklamu," uvedla zpěvačka v prohlášení na sociálních sítích. "Opravdu tvrdě pracuji na tom, abych získala zpět své síly, ale koncertování může být velmi obtížné, i když jste stoprocentní. Není vůči vám fér, abychom koncerty stále odkládali, a i když mi to láme srdce, bude nejlepší, když teď všechno zrušíme, dokud nebudu opravdu připravena vrátit se na pódia," dodala zpěvačka.

Pětapadesátiletá Dionová odzpívala americkou část turné Courage World Tour, které pak přerušila pandemie covidu-19. Když bylo opět možné vystupovat, Dionové už to zdravotní stav nedovolil.

Zpěvačka trpí vzácnou autoimunitní chorobou nazývanou syndrom ztuhlého člověka (Stiff-person syndrom). Lidé s tímto onemocněním nejprve zaznamenají ztuhnutí břišních svalů, postupně se přidává i tuhnutí nohou a paží, nemoc provázejí bolestivé křeče. Pacientovi to znemožňuje pohyb a brání mu v náročnější fyzické činnosti. Příčiny této nemoci, která je velmi vzácná, nejsou jasné. Trpí jí asi jeden člověk z milionu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď