Čekání na dodávky Tesly Cybertruck bude dlouhé

foto Tesla Cybertruck Concept.

Možná až pět let budou muset čekat zákazníci, kteří si předobjednali pick-up Cybertruck značky Tesla na dodání svého exempláře. Vyplývá to z jednoduchého porovnání počtu objednávek a kapacity továrny, ve které se tento model bude vyrábět.

Podle neoficiálních údajů nyní značka eviduje přibližně 1,9 milionu zákaznických objednávek. A sám Elon Musk tvrdí, že poptávka je přímo obrovská.

Zatím je ovšem v Gigafactory Texas, kde se automobil právě začíná montovat, roční kapacita stanovena jen na 375 000 kusů. Je sice možné, že by výroba mohla být zavedena také v Mexiku, jenže tamější továrna bude hotová až za několik let. Není na druhou stranu ale jasné, zda se všechny předobjednávky v dohledné době přemění v klasické závazné objednávky. Zájemci totiž dosud skládali zálohu ve výši pouze sto dolarů.

Zatím stále nejsou známy oficiální technické parametry vozidla se značně futuristickými tvary. Podle portálu Teslarati má být dojezd základní varianty zhruba 560 kilometrů.

Zatím vůbec není jasné, zda se bude nabízet verze, o které Musk mluvil v době představování konceptu. Tehdy sliboval automobil se čtyřmi motory a dojezdem 1000 kilometrů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď