Čeká nás unikátní Tour de France, míní ředitel závodu Prudhomme

foto Ředitel závodu Christian Prudhomme oznamuje trasu Tour de France v roce 2020.

Paříž - Po všech stránkách jedinečný ročník Tour de France očekává s ohledem na okolnosti a její odložení šéf závodu Christian Prudhomme. Přes nejistotu, která provází cyklistickou sezonu od nástupu pandemie koronaviru, věří, že v náhradním termínu od 29. srpna do 20. září už se nejslavnější etapový závod světa uskuteční.

Prudhomme očekává odlišný závod v porovnání s předchozími lety už jen kvůli počasí. "Půjde o jedinečnou Tour. Formálně bude v létě, ale mimo hlavní období prázdnin. Budou tu otázky ohledně jezdců a jejich metod přípravy, protože ta se bude tento rok nutně lišit oproti normálu. Nejspíš nebude tak horko a bude asi o něco více větrno," řekl devětapadesátiletý Francouz agentuře AFP.

"Jak jsem slyšel v poslední době nejčastěji, Tour bude vždycky Tour. Na silnicích bude patrně méně lidí, ale i tak se můžeme těšit - s respektem na zdravotní opatření - na pěknou party. A co lze říct zcela jistě takhle dopředu, přestože ekonomická krize zasahuje různá odvětví ekonomiky - půjde o závod s těmi úplně nejlepšími jezdci," dodal Prudhomme.

Očekává, že zdravotní a bezpečnostní opatření během Tour budou korespondovat s těmi, která budou provázet v polovině srpna Critérium du Dauphiné, ale i další velké závody. "Pokyny budou přesněji definovány na konci července, možná začátkem srpna. Situace se mění ze dne na den. Kdo ví, co bude za dva měsíce?" řekl Prudhomme. "Rozhodně ale nebudou žádné polibky a objímání během slavnostních ceremoniálů. A tenhle rok rovněž není ideální na sbírání podpisů," konstatoval.

Nadále však věří v účast diváků. "Veřejnost bude moct na Tour přijet, ačkoliv tu nejspíš budou více či méně striktní zabezpečení. V horách budou mít přednost ty, kteří dorazí pěšky, na kole nebo díky zajištěné dopravě," nastínil Prudhomme.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď