Cebia: Nejkvalitnější servisy má Škoda, VW a Peugeot

foto Automobilka Škoda Auto - znak, logo.

Praha - Nejkvalitnější autorizované autoservisy mají v tuzemsku značky Škoda (hodnocení 97 procent), Volkswagen (96 procent), Peugeot (95 procent), Citroen (92 procent) a Ford (89 procent). Nejlepší hodnocení mají servisy v Praze a v Jihočeském kraji, nejhorší v Ústeckém a Olomouckém kraji. Vyplývá to z tzv. Auditu servisů společnosti Cebia.

Nejčastějšími nedostatky v práci autoopraven jsou nekompletní zakázkové listy, přebírání vozidel "od stolu", nepředložené vyměněné díly, nevyplněné elektronické servisní knížky a znečištění vozidel v souvislosti se servisní zakázkou.

Auditoři jeden servis navštíví průměrně třikrát za rok. Všechny kontroly jsou neohlášené, servis není o návštěvě auditora předem informovaný. Při kontrolách se hodnotí řada parametrů od přístupu k zákazníkovi, přes zakázkový list se správným rozsahem výrobcem předepsaných úkonů, skutečný rozsah předepsaných prací včetně výměny oleje, správnost rozsahu vyúčtování, provedení kontroly funkčních prvků vozidla či provedení testovací jízdy až po umytí vozidla před vrácením provozovateli.

Největšími zákazníky Auditu servisů jsou leasingové společnosti s vozidly provozovanými v režimu operativního leasingu. Služba je určena rovněž vedoucím servisů ke kontrole zaměstnanců, ale také správcům firemních vozových parků a běžným motoristům.

Zásadním pravidlem auditu je princip opakované kontroly na sledovaných pracovištích. Ve většině případů následné kontroly přitom nebyl výsledek horší než výsledek kontroly předcházející. Mezi prvními a posledními kontrolami ve sledované množině servisů eviduje Cebia téměř 30procentní zlepšení úrovně služeb.

Letos bude Cebia nově navíc kontrolovat kvalitu opravy vozidel po pojistných událostech. Zaměří se také na laboratorní testy oleje, které odhalí nekvalitní výměny olejové náplně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď