Cate Blanchettová bude hrát v novém filmu španělského režiséra Almodóvara

foto Prezidentka 77. ročníku filmového festivalu v Benátkách Cate Blanchettová, 2. srpna 2020.

Madrid - Australská herečka Cate Blanchettová bude hrát ve filmu španělského režiséra Pedra Almodóvara. Informoval o tom server amerického časopisu Variety. Nový snímek chystá Almodóvar podle povídkové knihy Manuál pro uklízečky a bude jeho prvním celovečerním filmem natočeným v angličtině.

Podle serveru Variety už Blanchettová se španělským režisérem podepsala smlouvu a natáčení je v přípravné fázi. Scénář si Almodóvar opět napsal sám. Inspirací mu byly povídky, jejichž autorkou je už zesnulá americká spisovatelka Lucia Berlinová a které jsou stejně jako řada Almodóvarových filmů směsicí humoru a melancholie. Společné mají i to, že jejich protagonistkami jsou ženy.

Zatím posledním celovečerním Almodóvarovým filmem je snímek Paralelní matky, do něhož režisér opět obsadil svou oblíbenou Penélope Cruzovou. Ta si za roli jedné ze dvou matek, které neplánovaně otěhotněly, loni odnesla cenu pro nejlepší herečku z mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Jeden z mála filmů tohoto španělského režiséra, v něm se vše netočí kolem žen, je snímek Bolest a sláva z roku 2019. Vypráví příběh stárnoucího režiséra a hlavní roli v něm ztvárnil Antonio Banderas. Almodóvar tvrdí, že příběh "je i není o něm".

Blanchettová je držitelkou dvou cen americké filmové akademie - jednoho Oscara má za snímek Letec od Martina Scorseseho a druhého za film Jasmíniny slzy od Woodyho Allena.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď