Casting na lásku vypráví o neúspěšné herečce a podváděné manželce

foto Režisérka Eva Toulová (uprostřed) a herečky Tereza Němcová-Petrášková (vlevo) a Valérie Zawadská pózují 10. srpna 2020 v pražském kině Lucerna na novinářské projekci filmu Casting na lásku.

Praha - Další z množství současných tuzemských komedií je snímek režisérky Evy Toulové Casting na lásku, jehož hlavní hrdinkou je neúspěšná herečka a podváděná manželka. V tuzemských kinech bude mít premiéru 13. srpna. Přestože se jedná o námět blízký hlavně ženskému publiku, podle režisérky Toulové si z něj mohou odnést ponaučení i muži. "Také proto, že v příběhu velmi často zaznívají vnitřní monology, podobně jako ve filmu Deník Bridget Jonesové," řekla ČTK režisérka Toulová.

Ústřední postavou komedie je Stela Nebeská v podání Terezy Petráškové. Ta ve svých šestatřiceti letech zjišťuje, že to na velkou hereckou kariéru už nevypadá. Nedaří se jí na konkurzech a úspěch nemá ani ve svém osobním životě. Její manžel (Martin Sitta) jí otevřeně podvádí a Stela se rozhodne pro pomstu. Začne se proto seznamovat s různými muži, ale setkání s chlápkem bez sebevědomí, režisérem erotomanem, nezkušeným mladíkem, bezohledným fotbalovým trenérem či sebestředným výtvarníkem ji dovedou ke konstatování, že "chlapi jsou hovada".

V dalších rolích diváci uvidí Igora Bareše, Milana Šteindlera, Václava Vydru, Jana Čenského nebo Lukáše Langmajera.

"Film bude v komickém pojetí o tom, jak komplikované je v dnešní době najít normálního chlapa a co vše musí herečka a žena v jednom absolvovat, aby se o to alespoň pokusila," uvedla před natáčením, které začalo v květnu loňského roku režisérka Toulová.

Komediální žánr je v současné době v kinech žádaný. Nejnavštěvovanějším českým snímkem léta je film 3Bobule, který za měsíc od premiéry v kinech zaznamenal téměř 170.000 diváků. Velkou návštěvnost vykazuje také komedie Chlap na střídačku režiséra Petra Zahrádky. V roce 2019 se stala nejvíc navštěvovaným snímkem komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. "Doba je nyní těžká pro všechny a lidé se chtějí zasmát a pobavit," podotkla Toulová.

Režisérka Toulová měla do Casting na lásku na kontě dva celověčerní filmy - komedií Šťastná (2014) a Jak se moří revizoři (2018). Vedle natáčení se věnuje literární činnosti a výtvarnému umění.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď