Částečné i úplné uzavírky ve Vyšším Brodě

foto Dopravní videa

Jihočeský kraj se chystá v roce 2023 opravit celou řadu mostů a silnic, které má ve správě. Letos začala stavební firma pracovat na modernizaci silnic druhých tříd ve Vyšším Brodě.

Antonín Krák (ČSSD), náměstek hejtmana Jihočeského kraje: "Bude mít dopad na dopravu v celém okrese Český Krumlov z důvodu objízdné trasy pro nákladní kamionovou dopravu, které nelze po dobu výstavby umožnit průjezd po silnici II/161 a II/163 na hraniční přejezd s Rakouskem Studánky."

Obě silnice jsou hlavní tahy městem ve směru Český Krumlov – Lipno a pak z centra na Studánky.

Antonín Krák (ČSSD), náměstek hejtmana Jihočeského kraje: "Budeme se snažit, abychom nezatěžovali naše řidiče. Vymýšlíme co nejlepší objízdné trasy. Bohužel ta kamionová doprava nás bude hodně limitovat. Objízdné trasy jsou rozděleny pro nákladní a automobilovou dopravu. Budeme se snažit alespoň pro vozidla do 3,5 tuny stanovit co nejmenší objízdné trasy. Bohužel nejkratší možná objízdná trasa v tomto případě vede přes český Krumlov na hraniční přechod v Dolním Dvořišti. Stavba bude realizována dokonce v 17 etapách z nichž některé je nutné realizovat za úplné uzavírky."

Průtah městem se bude letos modernizovat také ve Volarech. Tam jde o silnice II/141 a III/14136. 

Antonín Krák (ČSSD), náměstek hejtmana Jihočeského kraje: "Tato stavba bude mít velký význam na tu dopravu v okolí města Volary. Z důvodu dostupnosti Volar bylo poté rozhodnuto, že tato stavba bude realizována ve dvou částech během následujících dvou let. My to dáme do několika etap, abychom právě nezatěžkali právě ty Volary."

I v tomto případě budou objízdné trasy pro kamionovou dopravu dlouhé. Na Strážný se dostanou řidiči přes Prachatice, Vimperk a Lenoru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď