Část jižní Moravy pokryla ledovka, staly se desítky nehod

foto Některé silnice v Jihomoravském kraji pokryla 24. ledna před polednem ledovka, staly se desítky nehod. Snímek ukazuje jednu z nehod u obce Omice nedaleko Brna.

Brno - Některé silnice v Jihomoravském kraji dnes před polednem pokryla ledovka, staly se desítky nehod. Havárie si nevyžádaly vážná zranění. Policie ale nabádá řidiče k opatrnosti. ČTK to řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Výstrahu před ledovkou v části Jihomoravskéhoho kraje a Vysočiny vydali i meteorologové.

Podle webu Dopravniinfo.cz se ledovka na jižní Moravě týká především Brna, Brněnska a Vyškovska, částečně Blanenska, námraza a ledovka kvůli mrznoucímu dešti se ale může vyskytnout i v dalších okresech. "Jen za poslední hodinu evidujeme 13 nehod. Jejich zvýšený počet evidujeme zhruba od 11:00," uvedl Malášek.

Některé silnice v Jihomoravském kraji pokryla 24. ledna před polednem ledovka, staly se desítky nehod. Snímek ukazuje jednu z nehod u obce Omice nedaleko Brna. Nehoda kvůli ledovce se stala například ve vyškovském Rychtářově, vůz skončil v poli, nikdo nebyl zraněn. V poli skončila i dodávka mezi obcemi Dražovice a Komořany na Vyškovsku, ani tato nehoda si žádné zranění nevyžádala. Další vůz havaroval kvůli ledovce na výjezdu z Brna na silnici číslo 50, sjel do příkopu. Ledovka asi 700 metrů dlouhá je hlášena před Rousínovem na Vyškovsku směrem od Brna.

Výstrahu před ledovkou vydal také Český hydrometeorologický ústav, a to od dnešních 12:30 do 16:00. Týká se části Vysočiny a části Jihomoravského kraje, v tom jde o například o oblast Blanska, Boskovic, Kyjova, Moravského Krumlova, Tišnova či Vyškova.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 24. února 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď