Caravaning představuje luxusní obytné vozy i nové technologie

foto Jeden z nejluxusnějších karavanů za 500 tisíc eur (na snímku z 10. listopadu 2018), který obsahuje i garáž na malé auto, je k vidění na brněnském veletrhu karavanů a obytných vozů Caravaning Brno. Veletrh končí 11. listopadu.

Brno - Veškeré možnosti mobilního bydlení na kolech představuje až do nedělního odpoledne veletrh Caravaning Brno, který letos obsadil hned dva pavilony brněnského výstaviště.

Fotogalerie

V pavilonu F jsou prémiové značky, v pavilonu P pak další značky i příslušenství, potřeby pro kempování i poradna pro karavanisty. Vozy vystavené v pavilonu F ilustrují, že cestování na vlastních kolech rozhodně nemusí znamenat skromné kočování.

Interiér jednoho z nejluxusnějších karavanů za 500 tisíc eur (na snímku z 10. listopadu 2018), který je k vidění na brněnském veletrhu karavanů a obytných vozů Caravaning Brno. Veletrh končí 11. listopadu. "Na stánku společnosti Blue Rent je k vidění jeden z nejluxusnějších obytných vozů na trhu, který vyjde na téměř půl milionu eur (téměř 13 milionů Kč) a jeho součástí je i garáž na malé auto," přiblížil manažer veletrhu Michal Svoboda. Návštěvníci mohou nahlédnout i do interiéru tohoto luxusního korábu silnic, který je téměř 12 metrů dlouhý a poskytuje pohodlné ubytování až šesti lidem.

Světovou novinkou na trhu je pak v témže pavilonu model Le Voyageur Signature na stánku společnosti J. M. Trade. Jde o jediný obytný vůz bez vnějších zrcátek. "Na karoserii si můžete všimnout výstupků, v nichž jsou umístěny kamery. Má to dvojí efekt - jednak je nemůžete urazit tak jako rozměrná vnější zrcátka, navíc jejich odstranění mírně snižuje spotřebu a hlavně hluk," přiblížil výhody systému jednatel J. M. Trade Jan Myslil.

Návštěvníci brněnského veletrhu karavanů a obytných vozů Caravaning Brno si prohlížejí jeden z nejluxusnějších karavanů za 500 tisíc eur, který obsahuje i garáž na malé auto, na snímku z 10. listopadu 2018. Veletrh končí 11. listopadu. Hlavní výhodou je ale podle něj větší bezpečnost při jízdě i parkování. "Kamery fungují bez ohledu na déšť nebo na tmu. Zatímco ve zpětných zrcátkách vás může za vámi jedoucí vůz snadno oslnit, s kamerami počítač obraz vyrovná, takže nejenže vás světla neoslní, ale vidíte i obrys auta jedoucího za vámi," dodal Myslil.

Na každé straně jsou dvě kamery, které dokáží eliminovat takzvaný mrtvý bod, další kamera zobrazuje dění přímo za autem. To lze využít i při parkování a nocování ve voze. "Pokud máte pocit, že okolo vašeho auta někdo chodí, můžete to kamerami zkontrolovat, protože dobře vidíte celé okolí vozu," uvedl Myslil.

Kromě obdivování luxusních obytných vozů a karavanů mohou lidé na volné ploše otestovat i jízdní vlastnosti některých modelů, nebo se porozhlédnout po bazaru karavanů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď