Bývalý španělský král Juan Carlos podstoupil operaci srdce

foto Španělský král Juan Carlos (vlevo) a princ Felipe.

Madrid - Bývalý španělský král Juan Carlos se dnes v nemocnici podrobil operaci srdce a byly mu aplikovány tři bypassy. Zákrok byl úspěšný a bez komplikací, uvedla mluvčí nemocnice na madridském předměstí Pozuelo de Alarcón.

Bývalý panovník byl v nemocnici od pátečního večera. Při svém příjezdu přátelsky pozdravil přítomné novináře. "Uvidíme se, až budu vycházet ven," řekl jim.

Podle španělských médií nebyla operace urgentní. Navazovala na rutinní vyšetření, jež bývalý monarcha podstoupil v červnu. Nebylo však oznámeno, co tehdy testy odhalily.

Podle agentury DPA dnes v poledne do nemocnice přišli i současný španělský král Felipe VI. (51) a choť Juana Carlose Sofía (80).

Juan Carlos dnes podstoupil celkově 17. chirurgický zákrok. Naposledy mu bylo v dubnu odstraněno poranění pokožky na levé líci. Rok předtím dostal někdejší král protézu levého kolene. Od května 2010 do listopadu 2013 byl na operaci devětkrát, mimo jiné s levou kyčlí a meziobratlovou ploténkou.

Jedenaosmdesátiletý Juan Carlos se stáhl z veřejného života letos v květnu. Abdikoval již před pěti lety, kdy předal korunu svému synovi Felipemu VI. po 39 letech na trůnu. Mezi Španěly je velice oblíbený a považovaný za klíčovou postavu přechodu z diktatury k demokracii po smrti generála Franciska Franka v roce 1975.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 19:00 28°C

Celá předpověď