Bývalý reprezentant Gebre Selassie ukončil profesionální kariéru

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - FC Hradec Králové, 6. listopadu 2022 v Liberci. Theodor Gebre Selassie z Liberce.

Liberec - Bývalý český fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie se rozhodl neprodloužit smlouvu v Liberci a v 36 letech ukončil profesionální kariéru. Zkušený pravý obránce už nehrál v závěru jarní části uplynulé sezony kvůli zlomenině nohy, kterou utrpěl na začátku března v utkání domácího poháru proti Spartě.

"Se sezonou 2022/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezony šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně jak to v životě a zejména ve sportu bývá, málokdy jde vše dle plánu," uvedl Gebre Selassie na sociální síti.

"I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, ještě na to mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné," doplnil pravý bek, který v uplynulé sezoně dělal v Liberci kapitána.

Gebre Selassie začínal s fotbalem ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva ligové tituly. Mistrovský primát si připsal i v Liberci, nejdelší část kariéry pak strávil v Brémách, za které hrával v letech 2012 až 2021.

Předloni v létě se vrátil do Slovanu. Před rokem se Severočechy prodloužil o další sezonu smlouvu, tentokrát se už ale rozhodl nepokračovat. V české lize si Gebre Selassie připsal 154 startů a devět branek, za reprezentační "áčko" má na kontě 54 zápasů a tři góly.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď