Bývalý obránce Židlický bude Rulíkovým asistentem u hokejové dvacítky

foto Ilustrační foto - Český hokejista Marek Židlický

Praha - Bývalý obránce Marek Židlický bude působit jako asistent trenéra u české hokejové reprezentace do 20 let. Mistr světa z roku 2005 v realizačním týmu hlavního kouče Radima Rulíka doplní Jiřího Kalouse a Ondřeje Pavelce, který bude mít na starosti brankáře.

Pětačtyřicetiletý Židlický, jenž dlouhodobě žije v USA, v minulosti působil u národního týmu do 18 let. V sezoně 2018/19 byl jedním z asistentů Aloise Hadamczika.

"Naší vizí je, aby úspěšní hráči předávali své zkušenosti a celkově se zapojili do hokejového hnutí. Stav našeho hokeje není optimální, v posledních letech se nám nedaří vozit medaile, a určitě to není nikomu jedno," uvedl sportovní manažer mládežnických reprezentací Kalous v rozhovoru pro Hokejka TV.

Juniorskou hokejovou reprezentaci v nadcházejících měsících čekají dva světové šampionáty. V srpnu se v Edmontonu uskuteční odložené MS z přelomu roku, na konci prosince poté v Halifaxu a Monctonu začne mistrovství v tradičním termínu.

Na turnajích by u reprezentace měl působit i Martin Erat, který je asistentem trenéra seniorského národního týmu Kariho Jalonena. "Přijede se za námi podívat i do Edmontonu, chceme spolupracovat. Pracujeme na vizi propojení dvacítky s mladšími reprezentacemi," řekl Kalous.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď