Bývalý manažer Óčka zahájil hybridní vysílání v Česku

foto Spolupráce s agenturou CzechInvest přispěla k hladkému rozjezdu expanze do jihovýchodní Asie

Hybrid Company stála u zrodu hybridní televize HbbTV v Česku, kterou známe v podobě červeného tlačítka na televizních obrazovkách. Agentura CzechInvest pomohla firmě s expanzí po celé jihovýchodní Asii a se založením pobočky v Singapuru.

Fotogalerie

Technologicko-marketingová společnost Hybrid Company stála u zrodu hybridní televize HbbTV v České republice. V roce 2015 ji založil Lukáš Hnilička, někdejší technický ředitel hudební televize Óčko. Dnes se řadí mezi špičkové odborníky v komerčním využívání technologie HbbTV v Evropě. Hybrid Company propojuje internet a televizi. Jejím produktem je centrální systém pro online správu reklamních formátů do televizního prostředí. Zabývá se optimalizací a monetizací reklamního prostoru. Spolupracuje s předními televizními stanicemi ve střední a východní Evropě.

Směr Asie

V roce 2018 zahájila Hybrid Company s podporou agentury CzechInvest, která pomáhá propojovat české startupy se zahraničními investory, expanzi do několika zemí jihovýchodní Asie. V červnu toho roku se firma zúčastnila týdenního podpůrného programu agentury CzechInvest „CzechMatch” v Singapuru s cílem prozkoumat možnosti expanze v jihovýchodní Asii. Tento program otevírá v neznámém prostředí dveře k tamní investorské komunitě, seznamuje zájemce s trhem, vede je k networkingu a novým podnikatelským příležitostem. Hybrid Company získal získal mentoring od CEO společnosti Expara, andělského investora, který založil několik investičních fondů a který vede pobočky Expary také v Thajsku a Vietnamu.

CzechInvest zprostředkoval setkání s honorárním konzulem České republiky v Singapuru a jedním z nejvlivnějších mužů v oblasti digitálních technologií v regionu Kwee Liong Seenem. Propojil firmu i s českými společnostmi, které v jihovýchodní Asii již působí (napříkad Kebola, Lasvit a jiné) a s dalšími investory z velkého portfolia kontaktů Expary.

Pobočka v Singapuru

S pomocí lokálního partnera agentury CzechInvest, společnosti Expara, se tým Hybrid Company dobře seznámil s tamním trhem. Na podzim 2018 měl možnost prezentovat své know-how na konferenci Asia-Pacific Broadcast Union (ABU). Poté Hybrid Company založila pobočku v Singapuru.

Výsledkem spolupráce s CzechInvestem je dále několik významných jednání o spolupráci v regionu jihovýchodní Asie. Vedou se například s Media Corp., částečně státní firmou, která ovládá tamní telekomunikační trh, s majoritním operátorem SingTel ve Vietnamu, s televizními společnostmi SCTV a HTV, nebo na Filipínách s vysílateli a operátory Accion, Cignal a TV5.

V Malajsii se rokuje se společností MYTV, státní organizací, která má na starosti i přechod na DVB-T2, či s dvojicí tamních největších komerčních skupin, Astro Group a Prima Group, které provozují většinu programů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď