Bývalá tenisová jednička Bartyová bude po konci kariéry vydávat dětské knihy

foto Ilustrační foto - Australská tenistka Ashleigh Bartyová s trofejí pro vítězku Frech Open, 8. června 2019.

Melbourne - Bývalá světová jednička Ashleigh Bartyová se po ukončení tenisové kariéry bude věnovat knížkám pro děti. V červenci jí vyjde první kniha ze šestidílné série "Malá Ash".

"Byla to ohromná zábava a něco, co jsem vždycky chtěla dělat," citovala agentura Reuters trojnásobnou grandslamovou šampionku, která v březnu nečekaně v pětadvaceti letech ukončila kariéru.

Řada příběhů v knihách bude inspirovaná životem Bartyové, kterou k jejich napsání inspirovala pětiletá neteř. "Lucy mě vedla jako Polárka. Je totiž v nejlepším věku, aby podobným příběhům rozuměla," uvedla bývalá tenistka.

"Moc se mi líbilo, když mi říkala, co si myslí a co se jí honí hlavou, když si čte. Už se těším, až si budeme spolu číst," přidala Bartyová, která plánuje i veřejná čtení pro děti z australského venkova.

V plánu má Bartyová i životopisnou knihu, která vyjde v listopadu. "Není moc běžné, aby někdo vydával biografii v pětadvaceti. Ale když se ohlédnu zpět, tak mi kariéra přinesla tolik bolestí i radostí, že to bude velmi dobré čtení," prohlásila.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď