Bývalá jednička Wozniacká po Australian Open skončí s tenisem

foto Ilustrační foto - Dánská tenistka Caroline Wozniacká

Odense (Dánsko) - Bývalá světová jednička Caroline Wozniacká ukončí na začátku příštího roku tenisovou kariéru. Devětadvacetiletá Dánka se rozloučí na Australian Open, kde loni získala jediný grandslamový titul.

"Dosáhla jsem na kurtech všeho, o čem jsem kdy mohla snít," uvedla Wozniacká na instagramu. "Vždycky jsem si říkala, že až přijde čas, kdy mě budou zajímat víc jiné věci než tenis, tak skončím. V posledních měsících jsem si uvědomila, že v životě je mnohem víc věcí mimo kurt, po kterých toužím. Jednou z nich bylo provdat se za Davida a založit s ním rodinu," zmínila červnový sňatek s bývalým americkým basketbalistou Davidem Leem.

Na okruhu WTA vyhrála Wozniacká 30 turnajů ve dvouhře, včetně předloňského Turnaje mistryň. Světovou jedničkou byla celkem 71 týdnů. Dlouho slýchala výtky kvůli chybějícímu grandslamovému titulu, kterého se dočkala loni v Melbourne po finálovém vítězství nad Rumunkou Simonou Halepovou. Předtím dvakrát marně bojovala o titul na US Open.

V poslední době ji trápily zdravotní potíže, loni oznámila, že ji sužuje revma. Letos zakončila sezonu s bilancí 20 výher a 15 porážek bez turnajového titulu, což se jí stalo poprvé od roku 2007, kdy byla v začátcích kariéry. Ve světovém žebříčku jí patří 37. místo.

"Mé rozhodnutí skončit nemá nic společného s mým zdravím," uvedla Wozniacká. Má v plánu šířit osvětu o revmatoidní artritidě, chronickém onemocnění, které se projevuje otoky, bolestí kloubů a únavou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je středa 21. října 2020

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď