Bytyqi je i nadále mistryní světa WBC, zápas s Mexičankou skončil nerozhodně

foto Ilustrační foto - Fabiana Bytyqi (vlevo) a Claudia Ferencziová v souboji na Galavečeru profesionálního boxu Boxing Live, 25. září 2020 v Ústí nad Labem.

Uroševac (Kosovo) - Boxerka Fabiana Bytyqi je i nadále držitelkou pásu profesionální mistryně světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. Zápas s Mexičankou Elizabethou Lópezovou Corzoovou dnes v kosovském Uroševacu skončil nerozhodně, česká ženská jednička tak udržela neporazitelnost a zůstal jí i pás.

Šestadvacetiletá Bytyqi byla papírovou favoritkou duelu, proti výrazně nižší soupeřce se ale nedokázala výrazně prosadit. Opticky se lépe pohybovala, řada úderů proti silové sokyni ale nebyla přesná. Podruhé v kariéře tak její titulový zápas skončil nerozhodně, podobně dopadl i souboj proti jiné Mexičance Maríi Soledad Vargasové v dubnu 2019 v Ústí nad Labem.

Po desátém kole jeden z rozhodčích zápas označil za nerozhodný, druhý viděl vyhrát svěřenkyni trenéra Lukáše Konečného a třetí Lópezovou Corzoovou. Výsledkem tak byla remíza, pro Češku druhá ve 21. zápase v kariéře.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď