Bytyqi je dál šampionkou WBC, s Vargasovou z Mexika remizovala

foto Utkání o titul mistryně světa organizace WBC na Galavečeru profesionálního boxu Boxing Live pořádaného 6. dubna 2019 v Ústí nad Labem. Česká boxerka Fabiana Bytyqi (vlevo) po zápase v lehké minimuší váhové kategorii s Maríou Soledad Vargasovou z Mexika.

Ústí nad Labem - Fabiana Bytyqi je i nadále držitelkou pásu mistryně světa v boxu organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. Ve vyprodaném Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem jí k udržení titulu stačila remíza v duelu s Maríou Soledad Vargasovou z Mexika a v profiringu zůstává i po patnáctém zápase neporažená.

"Čekala jsem, že to bude nejtěžší zápas v kariéře, a potvrdilo se to. Mexičanky jsou opravdu tvrdé a každý její úder byl fakt silový. Musela jsem si pohlídat, aby nebyly čisté," řekla Bytyqi po duelu, který rozhodčí obodovali 97:96, 93:98 a 95:95.

Už nyní je velice pravděpodobné, že dojde k odvetě. Krátce po utkání potvrdili zájem o ni zástupci obou boxerek. "Mám z toho smíšené pocity. Pás mám, ale je to remíza. Odvetu budu určitě chtít. Musím zapracovat na chybách, které jsme dělala, připravit se lépe a utkáme se ještě jednou. Až pak si to budu moct sama u sebe uzavřít," podotkla Bytyqi.

Vargasová byla od první minuty útočnější a českou boxerku svou aktivitou lehce zaskočila. "Nečekala jsem, že v téhle síle vydrží deset kol. Myslela jsem si, že třeba po čtvrtém odpadne. Chvílemi sice odpadala, ale síla v úderech byla pořád stejná. Nešlo si říct: 'Dobře, povolím si, nechám jí vybouchat'. To nešlo ani náhodou," uvedla třiadvacetiletá Bytyqi.

Ve skvělé atmosféře jí hodně pomohl útočný závěr, ve kterém se snažila soupeřku zatlačit. "Podpora byla skvělá, bylo to něco neuvěřitelného. Poslední kolo jsem potřebovala urvat, aby to vypadalo dobře i na oko. Měli jsme průběžné informace, takže jsem věděla, že na body asi nevyhraju a bude to spíš remíza," dodala Bytyqi.

V hlavním zápase galavečera Boxing Live porazil jasně na body Pavel Šour vyzyvatele Tomáše Šálka a uhájil pás českého šampiona těžké váhy. V souboji zkušenosti a mládí připravil Šour o šestnáct let mladšímu sokovi první porážku v profiringu.

Ve třetím titulovém duelu večera se Turek Ali Eren Demirezen stal evropským šampionem WBO těžké váhy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď