BYD brzy rozšíří svoji evropskou nabídku na pět modelů

foto Ilustrační foto - PR - Automobily BYD

BYD Dolphin a BYD Seal jsou další dva modely, které čínský automobilový výrobce připravil rovněž pro evropský trh. Menší z nich – hatchback Dolphin ve velikosti vozů nižší střední třídy se začne prodávat v září, manažerský sedan Seal pak v září.

Automobilka tak rozšiřuje svoji evropskou modelovou paletu na pět typů. Dosud bylo k mání velké SUV Tang, menší rodinné SUV Atto 3 a velký sedan Han.

Dolphin bude disponovat vysokonapěťovou baterií s kapacitou 60 kWh, díky které vůz na jedno nabití v režimu WLTP ujede 427 kilometrů. Motor s výkonem 201 koňských sil pohání přední kola.

Sedan Seal je vybaven baterií s kapacitou 82 kWh. Ve verzi s jedním motorem pohánějícím zadní kola (výkon je v tomto případě 308 koní) je dojezd na jedno nabití 570 kilometrů. Pokud zákazník zvolí verzi s pohonem všech  kol a tedy výkonem 523 koní, má k dispozici dojezd 520 kilometrů.

Pro oba tyto modely bude k dispozici nabíjecí výkon 150 kW u stojanů se stejnosměrným proudem. Střídavým bude možné nabíjet výkonem 11 kW.

Ve výbavě vozidla budou i zásuvky, z nichž je možné napájet spotřebiče nacházející se venku.

Ceny hodlá evropské zastoupení BYD zveřejnit později. Předpokládá se, že by Dolphin měl začínat zhruba na úrovni 700 000 Kč.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď